קנדידה

קנדידה
קנדידה היא פטרייה השוכנת במערכת העיכול, הפטרייה הינה טפילית הנמצאת באיזון עם חיידקיים אחרים, אך הבעיה מתחילה כאשר הפטרייה יוצאת מאיזון והיא מתחילה להתרבות על חשבון החיידקים הטובים בגוף. הפטרייה פוגעת בריריות בגוף ומחלישה את מערכת החיסון בגוף. קנדידה שאינה מטופלת אך עלולה לחדור אל מחזור הדם ולהגיע לאזורים אחרים בגוף, כגון: העור, מערכת המין, הפה, הוושט ובגרון.
הקנדידה מתחרה עם הגוף על ויטמינים ומינרלים החיוניים לגוף. לכן הסימפטומים השונים של הקנדידה. במצב אגרסיבי של קנדידה יש חדירה לדופן המעי הגס הגורם לתסמונת המעי הדולף ולמעבר של חומרים אל מחוץ למערכת העיכול וחדירה אל מחזור הדם. הקנדידה מהווה כר נוח לזיהומים של חיידקים הנובעים מהחלשות של המערכת החיסונית בגוף.
סימפטומים לקנדידה
סימפטומים לקנדידה הינם רבים כגון דלקת המעי הגס, כאבי גרון, דלקת בנרתיק, צרבות, כאבי שרירים, דלקת פרקים, חוסר תאבון, נפיחות בבטן, דיכאון, דלקת בשלפוחית השתן, חוסר תאבון, פצעי בגרות ועוד.
אבחון קנדידה
אבחון קנדידה נעשה באמצעות בדיקת צואה או בדיקת דם, אך החיסרון הוא שבדיקות אלו מראים על המצאות קנדידה בגוף אך לא על אופי התפשטותה בגוף. לכן חלק מאבחון קנדידה כולל תשאול של תסמינים שונים. הימצאותם של יותר מחמישה תסמינים יעיד על חשד לזיהום פטרייתי. לא פעם הופעת תסמינים שונים מאובחנים במחלות אחרות, לכן בהסתמכות כל התסמינים בלבד קיימת סכנה של אבחון מוטעה לכם חשוב לשלב את התשאול עם בדיקות מעבדה .
טיפול בקנדידה
טיפול בקנדידה הינו טיפול הלקוח מספר חודשים וכולל לקיחת צמחי מרפא ושינוי תזונה, התמדה בטיפול תביא להעלמות הקנדידה ולתחושה של בריאות. השלב הראשון כולל דיאטה מיוחדת העוללת איזור על מזונות רבים בעיקר מזונות המכילים סוכרים ופחמימות מהו ניזונה הקנדידה. בדומה אסורים מזונות העוברים תה ליכי תסיסה כגון שמרים, אלכוהול, מלפפונים חמוצים, קפה ועוד, אסורה אכילה של מזונות רווים שומנים, בחלק מהמקרים ישנם גם ירקות וחפירות שיש להימנע מהם. מטרת הדיאטה היא לא למנוע מזונות אלו שמהם הקנדידה מתקיימת. לאחר תקופה של דיאטה חריפה וקפדנית משתחרר מעט הרסן ומותר לאכול מזונות נוספים. הדיאטה מורכבת לכל אדם בהתאם לרמת הזיהום קנדידה הנמצא בגופו. בנוסף לדיאטה ניתנים תוספי תזונה שמטרתם להביא לשיקום פלורת המעיים, ותרופות טבעיות שמטרתן לפגוע בקנדידה.
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *