עיצוב חדרי ילדים

בעבר כל חדרי הילדים נראו אותו הדבר, מיטה או יותר תלוי במספר הילדים ומספר החדרים ארון קיר שלרוב שייך להורים או שהורכב כמקום אחסון ומשחקים המסודרים בשידה או כוננית פשוטה. כיום עיצוב חדרי ילדים הפכו לטרנד. החדר הילדים נתפס כמקום שהילד משחק בו והוא לא רק אוסף מקרי של רהיטים. החדר צריך לספק לילד או לילדים את הנינוחות, היצירתיות והביטחון. יחד עם זאת חדרי ילדים צריך להיות פונקציונאלי להעניק לילדים את המקום לשחק, ללמוד ואף לישון בו.
יש המעדיפים שהילדים ישנו יחד בחדר אחד ובחדר השני יהיה מקום המשחקים, יש המעדיפים מגיל צעיר לתת לכל ילד חדר משלו ועם הריהוט והמשחקים שלו. אין תשובה אחת מה נכון למעשה לכל משפחה נכון מה שמתאים לה. אם בחרתם להשכין את כולם יחד וליצור מרחב של משחקים בחדר אחר או להעניק לכל ילד את הפינה שלו, עיצוב החדר הוא חלק חשוב בהתפתחות של ילדכם.

כיום יש אינספור עיצובים של חדרי ילדים ושפע של סגנונות של חדרים, הרשתות הבינו את הפוטנציאל וכיום ניתן למצוא במקומות רבים נישות קטנות מעוצבות, שתוכלו לארוז את הכול ולבנות לכם חדר כזה בבית. אך פעמים רבות עיצוב החדר הוא יותר מסך חלקיו, וחשוב להביא לידי ביטוי את הרצון של הילד ואת העדפותיו האישיות.

עיצוב חדרי ילדים – איך מתחילים?

עיצוב חדר ילדים מתחיל בצבע ובריהוט אך גם פה חשוב לשמוע את העדפותיו של הילד. עיצוב חדר ילדים מתחיל בגיל קטן מאוד, שאז להורים יש הרבה אמירה איך החדר יראה, עם השנים שהילד גדל הוא מעדיף משחקים מסוימים, צבעים ואף דמויות מסוימות.

עיצוב חדרי ילדים הפך לטרנד כך שבמקומות רבים ניתן למצוא מעצבים שיסייעו לכם לעצב את החדר של הילד. בין הטרנדים שיש כיום ניתן למצוא ריהוט המשתנה עם הילד, שידה שהופכת לספריה, ארון שגדל עם הילד, מיטת ילדים נפתחת שהופכת את צורתה ועוד. לעיתים עדיף להחליף את הריהוט. ריהוט של חדר נסיכות, המכיל ריהוט מסוגנן ועד הפריטים הקטנים ביותר בחדר השומרים על קו אחיד, החדר כולל מיטה עם אלמנטים של עיטורים, פיות ועוד.

חשוב לשמור על פונקציונאליות של החדר ולזכור שבסך הכול מדובר בילדים, החדר עם השנים משתנה ואין טעם להשקיע כסף רב לחדר שעוד שנה לא יהיה רלוונטי לילד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *