עיצוב אתרים

בניית אתר הוא חשוב לכל עסק כיום. בניית אתר הוא למעשה חנות או משרד הפתוח בכל שעות היממה המאפשר לנו להציג בכל רגע את המוצרים והשירותים שלכם. חלק משמעותי בהליך בניית אתרים הוא עיצוב האתר.
עיצוב אתרים  הינו בעל משקל רב אם הגולש ישאר באתר שלכם או ינדוד הלאה. עיצוב אתרים משול לחנות יפה ומסודרת שבה כיף לשהות לבין חנות דחוקה ומבולגנת שלא ניתן למצוא בה דבר. יש הטוענים כי הגולש הממוצע נותן לאתר שאליו הוא נכנס 7 שניות שבהן הוא מחליט להמשיך לקרוא באתר או להמשיך הלאה, וזה לא הרבה זמן לרושם ראשוני.

עיצוב אתרים – מאיפה מתחילים
בחירת עיצוב הצבעים לאתר החלק החשוב הוא בחירת הצבעים לאתר. חשוב לבחור שניים עד שלושה צבעים. בחרו בצבעים המתאימים לאופי העסק בהתאם לאוכלוסייה אליה הוא פונה. לדוגמה, אתר המכוון לאוכלוסייה מבוגרת בחרו בצבעים שקטים ונעימים. אתר המכוון לילדים תוכלו לבחור בצבעים כהים יותר ואף להשתעשע ביותר צבעים.
חלק חשוב בעיצוב הוא חלוקת הדף. ברוב האתרים יש מבנה אחיד של תמונה בחלקו העליון של הדף וקטגוריות השונות מתחת לתמונה או בצד ימין. מבנה זה הוא אמנם פשוט אך יוצר סדר והיגיון אצל הגולש. אם החלטתם לעשות מצגת בדף הבית, השתדלו ליצור מצגת קצרה וקטנה. שזמן הטעינה לא יהיה ארוך ושהמצגת לא תתפוס את כל הדף. גוגל אינו קורא מצגות ודף בית ללא תוכן יהיה קשה מאוד לקדם. חשוב לשמור על עקרון של דף הברור לגולש. גם אם החלטתם לשים תמונות שהן כפתורים שעליהם לוחצים חשוב שיבלטו בדף ולא יעלמו. זכרו גולש שנכנס לאתר ולא מוצא את מבוקשו עוזב את האתר, לכן חשוב ליצור אתר שהוא ברור לגולש.

בחירת עיצוב לאתר יכול לבלבל איזה צבעים לבחור, איזה תמונות לשים ואיזה מבנה לבחור. דרך נוחה להתחיל הוא לראות אתרים של עסקים אחרים בתחום שלכם. סמנו אתרים שאהבתם, רשמו לעצמכם מה אהבתם, גם שילוב של צבעים, תמונות וצורה של מבנה דף. זה המקום גם לסמן אתרים שלא אהבתם. יתכן שתאהבו דברים שלא יתאימו לסוג האתר שלכם, אתר של זמר לא יתאים לעסק שמוכר ביטוח או אתר של עורך דין.

חשוב להגיע לפגישה מגובשים בסגנון של עיצוב שאהבתם, כך יהיה קל יותר להבין מהו הכיוון שלכם.
לאחר שהעיצוב נבנה חשוב להראות את האתר לחברים ולשאול לדעתם. שאלו אם האתר ברור ונעים לעין? האם מובן לגולש מבחינת הנעה לפעולה.

המאמר נכתב על ידי חברת נט מדיה בניית אתרים חברה המתמחה בבנית אתרים  תדמיתיים, בניית אתרים חנות ווירטואלית, בניית אתרים דינאמיים, עיצוב אתרים ובתחום קידום אתרים.

מאמרים נוספים בתחום
מהו קידום אתרים
שיווק באינטרנט
החשיבות של בניית אתרים
בניית אתרים לעסקים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *