עיסוי עם שמנים

הינו טכניקה שמטרתה להפיג מתחים, להביא לאיזון הגוף ולהגברת זרימת הדם בגוף.  עיסוי עם שמנים ארומטיים מסייע למטפל בעת העיסוי לנוע על הגוף ולהגיע לעומק השרירים, ויחד עם זאת לשמנים השפעות חיוביות על הגוף.

מהם שמנים אתרים?
שמנים אתרים הם מיצוי מרוכז וטהור של צמחים שונים, תבלינים, פירות, פרחים, עשבים ועצים. השמנים הינם תרכובות המכילות חומרים פעילים טבעיים ובעלי השפיה על הבריאות והחוסן הפיזי והנפשי של האדם. לשמנים האתרים מגוון רחב של תכונות כגון שמנים מרגיעים, מפיגי כאב, למצבי רוח וכדומה. השמנים חודרים לגוף דרך העור ומגיעים למערכת הדם והלימפה. זיקוק תמציות אתריות מבוססות על מסורת רבת שנים וניתן לראות לכך אזכורים מהתנ"ך לשם פולחן, רפואה, טיפוח, תזונה וכדומה.

השמן הינו תערובת חומרים כימיים טבעיים נדיפים. שמנים מתחלקים למספר סוגים:
שמנים בסיסים הכוללים הרכב כימי משתנה על פי חיי הצמח, לפי עונות השנה וחלקי הצמח השונים כגון עלים, שורשים, גבעולים וכדומה. למעשה משתנים שונים קובעים את איכות וההרכב של שמנן המופק מהצמח. תמצית השמן מופיע כטיפות.

שמנים מתחלקים לשלוש קבוצות:

1. שמנים שהשפעתם על הגוף מהירה, שמנים אלו מתאדים מהר.
2. שמנים שהשפעתם על הגוף בינונית וכך גם התנדפותם בינונית.
3. שמנים שהשפעתם איטית ומתנדפים לאט.

עיסוי עם שמנים – כיצד זה עובד?
העור משקף את מצב בריאותנו. העור מושפע מתזונה, תורשה, מתח וכדומה. השמנים חודרים לגופנו דרך העור באמצעות עיסוי, השמנים חודרים דרך שכבת האפידרמיס אל מערכת הדם ואל קצות העצבים. שמן אחד יכול להתאים למגוון בעיות שונות, בחירת תערובת השמן תותאם לאדם בהתאם לבעיות הקיימות ולהעדפותיו לריחות השונים. ניתן לערבב מספר שמנים יחד. עיסוי בשמנים באופן קבוע עשוי להביא לשיפור ניכר בבריאות ושיפור במרקם העור. מטפל עיסוי מקצועי ידע להתאים את השמן למטופל בהתאם למצבו הפיזי והנפשי, יערבב שמנים בסיסים עם מספר טיפול של שמנים אתריים.
המאמר נכתב על ידי מכללת משה מורנו קורס עיסוי רפואי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *