כל מה שצריך לדעת על פריצת רכבים

כל מה שצריך לדעת על פריצת רכבים

זו יכולה להיות אחת הסיטואציות שבהן אנחנו עלולים להרגיש ממש מטופשים ומיואשים, זה יכול לקרות לכל אחד, לנעול את המפתחות של האוטו בפנים ולהישאר בחוץ – בלי המפתח. כן זה יכול לקרות לכל אחד, אפילו אם אנחנו האנשים הכי מסודרים בעולם, ברגע אחד קטן של חוסר תשומת לב, שהנחנו את המפתח על כיסא הרכב וסגרנו את הדלת והרכב שלנו בעל נעילה מיידית אוטומטית. אולי יש לנו בגאז' נטרק – כזה שננעל ובטעות הנחנו את המפתח בבגאז' ואז…טרקנו את הדלת שלו….

 

אולי חזרנו מהסופר עמוסי בשקיות כבדות, אנחנו עייפים ורק רוצים להגיע כבר הביתה….זה בדיוק הזמן שבו כנראה נמצא את עצמנו מחוץ לרכב הנעול שלנו….כן, ככה זה – למרפי יש חוש הומור אכזרי. 

 

אז מה עושים? אחרי שהפסקנו לבכות (כי גם אי אפשר לבכות – הרי הטישו בתוך האוטו), קודם כל – הכי חשוב זה שאין ברכב ילד עם בעל חיים, במיוחד אם מדובר ביום חם. במקרה כזה כדאי לקרוא מהר לחילוץ ואולי אף לשבור חלון לכניסת אוויר לרכב (שבירת החלון צריכה להיעשות לפי כללים מסויימים – למשל לא לשבור חלון בקרבת הילד כדי שלא ייפצע מהזכוכית). במידה שמצבנו סביר ואין למרבה המזל ילד או כלב במכונית וכל הנזק שנגרום לנו הוא עצבים ועיכוב בזמנים, נוכל להזמין פורץ רכבים מוסמך.

 

הזמנת פורץ לרכב יכולה להיות גם במקרים שבהם היה לכם רק צרור מפתחות אחד לרכב, והוא הלך לאיבוד או נגנב. כדאי מאוד להזמין פורץ מוסמך בעל תעודה ורישיון. 

 

הפורץ יפתח את הרכב באמצעות שני כלים פשוטים – כרית מתנפחת, אותה הפורץ מכניס בין שתי דלתות או בין דלת לגג (המשקוף העליון של הדלת) ומוט משיכה. לאחר שהכרית נמצאת בין שני המשקופים, הפורץ מנפח אותה, וברווח שהיא יוצרת, הוא מכניס את מוט המשיכה. באמצעותו הוא פותח את כפתור הנעילה. יש לציין שיש סוגים של רכבים כמו פולקסוואגן ואאודי שבהם מותקן מנעול ואקום שלא מאפשר את דרך הפתיחה שתוארה להלן. אך אל דאגה – כל פורץ מקצועי יידע לפתוח את רכבכם גם אם נוהגים על מכונית שבה מותקן מנעול ואקום. יחד עם זאת, תרגישו את ההבדל בין הפריצות במחיר: בעוד פריצה רגילה עם מוט וכרית עולה בטווח של 150 עד 300 שקל בדרך כלל, על פריצת מנעול ואקום תידרשו לשלם מאות שקלים ועד אפילו אלף שקל. האם תוכלו לפרוץ את רכבכם הנעול בעצמכם?

במידה שרכשתם כרית מתנפחת ומוט משיכה, יש סיכוי שתצליחו לעשות זאת בעצמכם (או להיעזר במכר שיידע לעשות זאת). יחד עם זאת, הכלים עצמם לא זולים וכמובן תצטרכו להגיע אליהם בזמן אמת (ואם הם נמצאים בבגאז' זה לא עוזר לכם). מחיר פריצת רכב אינו גבוה יחסית, כך שכנראה עדיף לתת את העבודה לאיש מקצוע ולא לרכוש כלים למקרה שתיתקעו עם רכב נעול, והכי חשוב – לשמור על עירנות ולהשתדל לזכור להניח את המפתח תמיד עליכם. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *