החזרי מס בגין חל"ת

אם יצאתם לחופשה ללא תשלום מהעבודה (חל"ת) ייתכן מאוד שאתם משלמים מס הכנסה עודף. שווה לבדוק אם אתם אכן משלמים יותר מדי מס הכנסה ובמידה שכן מגיעים לכם החזרים כספיים. איך עושים את זה? 

החזרי מס לא מוחזרים באופן אוטומטי. איך מחלקה במס הכנסה או אדם שתפקידו לבדוק תשלום מס עודף ולבצע לנישומים (כל מי שמשלם מס הכנסה) את הכסף המיותר ששילם, ולכן על כל אדם חלה החובה והאחריות לבדוק אם שילם יותר מדי מס. אם יתברר ששילמת יותר מדי מס ותגיש למס הכנסה את כל האישורים הנדרשים, תקבל את כספך בחזרה. 

 

איך אפשר לדעת אם שילמתי יותר מדי מס?

יש כל מיני סיבות שבגללן מס הכנסה גובה מס ולפעמים כשמשתנים התנאים צריך לשים לב האם השינויים כוללים הפחתה במס. לדוגמא: כאשר אתם עוברים ממקום עבודה אחד לשניים או שלושה מקורות תעסוקה קטנים יותר – גם אם הסכום הכולל נשאר אותו הסכום שאתם משתכרים, ייתכן שאתם צריכים לשלם מס נמוך יותר, וזאת עושים באמצעות תיאום מס. חשוב לבצע תיאום מס כאשר עובדים ביותר ממקום עבודה אחד.

 

לקבלת החזרי מס פנו אלינו ונעזור לכם בקבלת עודף המס ששילמתם בחזרה

אפשרות נוספת היא שרמת השכר שלך נפגעה מסיבה כלשהי

עוד אפשרות היא שעברת לגור באזור שבו רמת המיסוי נמוכה יותר (ביישובי ספר)

אפשרות אחרת היא שאתה או מי מילדיך נפגעתם חלילה ומוגדרים כעת כבעלי נכות בביטוח הלאומי

כך ישנן סיבות רבות נוספות שבעטיין ייתכן כי אתם זכאים להפחתה במס וכי נגבה מכם מס בעודף, שאותו תוכלו לדרוש בחזרה ממס הכנסה. 

לאחרונה עובדים רבים נפגעו משמעותית מבחינת ההכנסה שלכם בשל הקורונה, אם זה בשל ירידה בהיקף המשרה, אם זה בשל הורדה בשכר ואם זה בשל פיטורים או יציאה לחל"ת. כל אחת מהאפשרויות הללו עשויה להוות גורם לעדכון רמת מס ההכנסה שאתם משלמים ועליכם לבדוק זאת כי ההחזר לא ייעשה אם לא אתם תפנו באופן אקטיבי אל מס הכנסה. 

איך פונים אל מס הכנסה לקבלת החזרי מס? 

לצורך קבלת החזרי מס תוכלו לפנות אל משרדי מס הכנסה ולמלא טפסים רלוונטיים. יש לקחת בחשבון את כל המידע שיכול לעזור לכם בהפחתת גובה המס שאתם משלמים – איזור מגורים, מצב משפחתי (למשל אם חד הורית או אב חד הורי, גרושים), ילדים שלומדים בחינוך המיוחד, ופרטים נוספים עליכם שיכולים להביא לכך שתשלמו מס מופחת.

מאחר שלא כולם יודעים כיצד למלא את הטפסים ואילו פרטים חשוב להזכיר כדי לזכות בהטבות מס אנו נעזור לכם למלא את הטפסים בצורה מקצועית ונגיש את הטפסים בעבורכם למשרדי מס הכנסה. פנו אלינו אם ברצונכם שנגיש בעבורכם את הטפסים למס הכנסה לקבלת החזרי מס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *