פליצה-ובנט

תנועת אומ"ץ קוראת לראש הממשלה להכריז על הקמת משמר אזרחי

בעקבות גל הטרור: תנועת אומ"ץ קוראת לראש הממשלה להכריז על הקמת משמר אזרחי

 

הפיגועים שגבו את חייהם של 11 בני אדם עלולים להיות רק תחילתו של גל טרור חמור במיוחד מאחר שלא ניתן להציב שוטרים וחיילים בכל מקום, מציעה אומ"ץ להקים משמר אזרחי תחת פיקודה של המשטרה יו"ר התנועה, פנחס פליצ'ה פלד: "זהו צו השעה. חיי אדם מוטלים על הכף"

 

הטרור שוב מרים את ראשו הרצחני ומטיל אימה על כלל אזרחי ישראל, בכל רחבי המדינה. על-מנת להחזיר את הביטחון לתושבים, תנועת אומ"ץ קוראת לראש הממשלה נפתלי בנט ולשר לביטחון פנים עמר בר-לב להקים בדחיפות משמר אזרחי.

במכתב ששיגרו יו"ר אומ"ץ פנחס פליצ'ה פלד ויו"ר המועצה הציבורית עו"ד יצחק מינא לבנט ובר-לב הם מפרטים את היתרונות המשמעותיים של כוח אזרחי: "חברי המשמר יהוו במהלך שעות היממה כוח ראשוני למתן תגובה מהירה בישובים השונים. בנוסף, יבצעו חברי המשמר האזרחי סיורים רכובים ורגליים בערים ובדרך זו יחזקו את תחושת הביטחון. כמו כן תוספת הכוח האזרחי תאפשר לכוחות המשטרה הסדירים לבצע פעילויות שוטפות חיוניות, ולספק תגובה מידית על-ידי כוח מקצועי בעת אירוע".

פלד הדגיש כי המשמר האזרחי יהיה נתון לפיקודה של המשטרה ויפעל תחת הכוונתה ואחריותה. הוא הזכיר כי גם בעבר תרמו אזרחים מסורים רבים מזמנם וכישוריהם במסגרת המשמר האזרחי, כשמיד לאחר הקמתו ב-1974 (בתגובה לפיגועים שהתרחשו גם אז, בעיקר בצפון הארץ), נרשמו למעלה מ-100,000 מתנדבים לכוח זה. "התורה להפעלת המשמר האזרחי כתובה באופן ברור, וקיימת במטה הארצי של משטרת ישראל. כל שנדרש לעשות הוא להוציא את תיקי הנהלים והפקודות, לנער את האבק – ולהוציא את היוזמה לדרך".

"זהו צו השעה", סיכמו פלד ועו"ד מינא את פנייתם למי שמופקדים על ביטחון אזרחי ישראל. "חובה להיעזר במתנדבים שיסייעו בשמירה על חיי אדם, וטובה שעה אחת קודם".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *