חשבונית

תנועת אומ"ץ קוראת לנתניהו לפעול לתיקון יסודי באמצעות הפחתת מיסים וצעדים הכרחיים נוספים

תנועת אומ"ץ: "המונופול האמיתי הוא הממשלה" – קוראת לנתניהו לפעול לתיקון יסודי באמצעות הפחתת מיסים וצעדים הכרחיים נוספים

אחת מהבטחות הבחירות המרכזיות של ראש הממשלה הייתה מאבק ביוקר המחיה למרות זאת, המחירים ממשיכים לעלות על-פי אומ"ץ, אחד הגורמים העיקריים לבעיה הוא המיסוי הגבוה מאוד בארץ יו"ר התנועה, פנחס פליצ'ה פלד: "הממשלה נועדה לשרת את אזרחי המדינה – אנו מצפים כי תפעל בהתאם ותקל את הנטל הכלכלי"

 

עליות המחירים המתמשכות והמשמעותיות מכבידות מאוד על כל אזרחי ישראל, ובעיקר באוכלוסיות המוחלשות. שר האוצר סמוטריץ' לא הציג תוכניות מעשיות למאבק ביוקר המחיה, ראש הממשלה נתניהו הכריז על הקמת ועדה (אגב, גם ב-2013 הקים נתניהו ועדה בנושא, ללא תוצאות), ושר הכלכלה ברקת התחייב להילחם במונופולים.

"המונופול האמיתי הוא הממשלה", טוענים ראשי תנועת אומ"ץ, הנאבקת מזה למעלה מ-15 שנה למען צדק חברתי.

יו"ר התנועה, פנחס פליצ'ה פלד, ויו"ר האקדמיה ליושרה שלטונית באומ"ץ, ד"ר שמעון זילברשלג, פנו אל בנימין נתניהו על-מנת שיפנה את הזרקור למקום הנכון – אל ממשלתו שלו: "הממשלה מגדילה את יוקר המחיה בעצמה על-ידי מיסוי גבוה – של מזון, כלי רכב, דלק ודיור. ישראל נמצאת כיום במקום השמיני בעולם בשיעור מס הכנסה פרטי, ולכך לא אחראים ענקי המזון אלא השלטון שאינו קשוב לזעקת התושבים".

תנועת אומ"ץ מצביעה על שורת צעדים שיש לנקוט באופן מידי: סבסוד המים והחשמל, הקפאת הארנונה, פיקוח על מחירי השכירות, מציאת פתרונות למניעת העלאות נוספות של שיעור הריבית, העלאת שכרם של העובדים, וכמובן – הורדת שיעור מס ההכנסה לממדים סבירים.

פליצ'ה פלד וד"ר זילברשלג הדגישו את הדאגה היומיומית של אזרחי ישראל כתוצאה מהמציאות הביטחונית, ועל כן את הצורך להקל לפחות את הנטל הכלכלי. הוא ביקש להזכיר לנתניהו כי "הממשלה הינה גוף ללא מטרות רווח אשר נועד אך ורק לשרת את אזרחי המדינה".

בתנועה התחייבו להמשיך לעקוב מקרוב אחרי סוגיה כאובה זו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *