פליצה פנחס פלד יור תנועת אומץ.

תנועת אומ"ץ דורשת לעצור מיד את הקמת המשמר הלאומי עבור בן גביר

תנועת אומ"ץ דורשת מהיועמ"שית לעצור מיד את הקמת המשמר הלאומי עבור בן גביר

 

יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד: "לא ייתכן ששר יקים לעצמו מיליציה בדמות הפלנגות בלבנון" בתנועה מתריעים גם כי לשר לביטחון לאומי אין כל ידע והכשרה לנהל משמר לאומי במידת הצורך, תשקול אומ"ץ פנייה לבג"צ

 

בניסיון לפייס את השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, על בלימת החקיקה לשינוי מערכת המשפט, הסכים ראש הממשלה בנימין נתניהו להקים משמר לאומי שיהיה כפוף אליו ישירות – ולא לסמכות מקצועית. תנועת אומ"ץ, הפועלת למען מנהל תקין וערכי הדמוקרטיה, מתריעה כי מהלך זה עלול להוביל לכאוס מוחלט, ועל כן פנתה אל היועצת המשפטית לממשלה, עו"ד גלי בהרב מיארה, על-מנת שתפעיל את סמכותה ותורה על ביטול היוזמה הבעייתית.

"לדרישתו של השר בן גביר אין אח ורע, לא בישראל ולא במדינות העולם", כתבו יו"ר אומ"ץ פנחס פליצ'ה פלד ויו"ר המועצה הציבורית של התנועה, עו"ד יצחק מינא, ליועמ"שית. "דרישה זו באה לעולם כמעין סחיטה מהממשלה, ודינה להתבטל לאלתר".

"לא ייתכן שהשר בן גביר יקים לעצמו מיליציה בדמות הפלנגות בלבנון", אמר פליצ'ה פלד, ותהה: "שמא נציע כי לכל שר נקים משמר לאומי קטן כדי שיוכל לאכוף את רצונותיו על הציבור?"

בתנועת אומ"ץ ציינו גם את העמדה המקצועית הנחרצת של גורמים מקצועיים רבים, לרבות מפכ"לים לשעבר, כנגד הכפפת המשמר הלאומי לשר ולא למפכ"ל המשטרה – מהלך שעלול להוביל לניגוד עניינים בין המשמר הלאומי למשטרה, לפקודות סותרות בתחום פעילות זהה ולכאוס בשטח.

בפנייה ליועמ"שית – שהעתקים ממנה נשלחו אל רה"מ נתניהו, הוועדה לחוק חוקה ומשפט, פרקליט המדינה ומבקר המדינה – מוזכר גם חוסר ההתאמה של בן גביר: "אין לשר כל ידע והכשרה לנהל מנגנון כזה, כאשר באותה שעה עליו לנהל את ענייני משרדו".

ראשי אומ"ץ הבהירו כי במידת הצורך תוגש גם עתירה לבג"צ, על-מנת לסכל את הרעיון המסוכן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *