פליצה פנחס פלד יור תנועת אומץ.

יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד: "יש למנוע מנתניהו להקים ממשלה עד אשר יחתום על הסכם ניגוד עניינים"

תנועת אומ"ץ קוראת ליועמ"שית לחייב את נתניהו לחתום על הסכם ניגוד עניינים

 

ראש הממשלה הבא נדרש בעבר ע"י בג"ץ לחתום על הסכם לפיו לא יעסוק בנושאים הקשורים למערכת המשפט עד עתה התחמק נתניהו מלממש את הבטחתו לבית המשפטיו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד: "יש למנוע מנתניהו להקים ממשלה עד אשר יחתום על הסכם ניגוד עניינים"

 

במהלך הכהונה הקודמת של בנימין נתניהו כראש ממשלה, הוגשה עתירה לבג"ץ בטענה כי כל פעולה שלו הקשורה למערכת אכיפת החוק עלולה להיות מושפעת מהמשפט המתנהל נגדו. בית המשפט העליון לצדק קבע כי לא ניתן לאפשר את מינוי נתניהו כראש ממשלה, אלא אם יחתום על הסכם ניגוד עניינים מפורט.

למרות זאת, נמנע נתניהו מלחתום על הסכם שכזה. כעת, משהוטלה עליו משימת הרכבת הממשלה הבאה, קוראת תנועת אומ"ץ ליועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, לבחון את הנושא. "יש למנוע מנתניהו להקים ממשלה, אלא אם יחתום על אותו הסכם ניגוד עניינים, ולפיו אינו יכול לעסוק בכל נושא חקיקה כלשהו שעוסק בבית-המשפט, בפרקליטות ובכל נושא הקשור למשפטו", הבהירו ראשי אומ"ץ, היו"ר פנחס פליצ'ה פלד ויו"ר המועצה הציבורית של התנועה, עו"ד יצחק מינא.

העתק של המכתב נשלח גם אל נשיא המדינה. פליצ'ה פלד ציין כי אמנם יצחק הרצוג אמר בטקס הענקת המנדט לנתניהו כי "לא נעלמה מעיניי העובדה שמתנהל נגדו הליך פלילי" – אולם במקביל התעלם הנשיא מסכנת ניגוד העניינים החמור.

כמו כן הזכיר פלד כי בית המשפט קבע שגם אם נתניהו לא יחתום, עדיין מוטלת עליו חובת ההימנעות מניגוד עניינים. לנוכח הקולות הקוראים לביצוע רפורמות מקיפות הקשורות למערכת המשפט, מצפים בתנועת אומ"ץ מהיועצת המשפטית לממשלה לחוות את דעתה בנושא במהרה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *