פליצה פנחס פלד יור תנועת אומץ.

יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד: "המדינה מביאה את האזרח הוותיק לסף עוני"

מחאת האזרחים הוותיקים צוברת תאוצה: תנועת אומ"ץ שוקלת עתירה לבג"צ במטרה להגדיל את קצבת הזקנה

 

תנועת המחאה של האזרחים הוותיקים מונה כבר למעלה מ-61,000 חברים תנועת אומ"ץ דורשת לקבל מידע לגבי העברות כספים מהביטוח הלאומי למשרדי ממשלה ∙ יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד ועו"ד יצחק מינא, יו"ר המועצה הציבורית של אומ"ץ: "המדינה מביאה את האזרח הוותיק לסף עוני".

 

התל"ג בישראל הוא מהגבוהים בעולם – אבל הקצבה המשולמת לאזרחים הוותיקים נמוכה ולא מאפשרת לרבים מהם חיים בכבוד. תנועת אומ"ץ חברה אל הנהלת המחאה להגדלת קצבת אזרח ותיק, ופועלת בימים אלה במספר אפיקים ובמלוא המרץ על-מנת לשנות את המצב.

הבסיס של קצבת אזרח ותיק הוא 1,680 ₪ עד גיל 80 ו-1,775 ₪ לאחר גיל זה. גם לאחר תוספת הוותק המקסימלית שניתן לקבל, מגיעה קצבה זו לכ-2,600 ₪ בלבד, כשלשם השוואה שכר המינימום במשק הוא 5,300 ₪. "אין ספק כי סכום זה מגוחך, ולא די בו לצרכים המינימליים של האזרחים הוותיקים", אמר פנחס פליצ'ה פלד, יו"ר תנועת אומ"ץ.

מבדיקה ראשונית שנערכה ע"י אומ"ץ עולה כי חלק מהכספים ששילמו האזרחים הוותיקים במשך עשרות שנים לביטוח הלאומי הועברו למשרדי ממשלה שונים. התנועה דורשת מהמוסד לביטוח לאומי ומגופים נוספים הסבר להעברות אלה – שכן ברור לכל כי הכספים נועדו להבטיח את רווחתם של האזרחים בהגיעם לגיל המתאים ולא לממן צרכים כאלה ואחרים של הממשלה.

במקביל לפנייה אל המוסד לביטוח לאומי, רשות המיסים ומשרד הרווחה על-מנת לקבל מידע רלוונטי לסוגיה הכאובה, נערכת אומ"ץ להגשת עתירה לבג"צ. "פרשה זו היא כאש בוערת בנשמתם של האזרחים הוותיקים, שמספרם מגיע לכמיליון איש ואישה", הבהיר פליצ'ה פלד.

במציאות שבה האינפלציה זוקפת ראש, הארנונה מתייקרת, וגם מחירי המים והחשמל מזנקים, השארת קצבת הזקנה על הסכום הדל הנוכחי מביאה את האזרח הוותיק לסף עוני. למאבק החשוב, שנמצא רק בראשיתו, שותפה מלאה המחאה להגדלת קצבת אזרח ותיק שכבר מונה למעלה מ-61,000 חברים. חברי הנהלת המחאה – עו"ד יצחק בורובסקי, אורי פלום, עו"ד נירה סטופאי שוורץ, יגאל גרינשטיין וגיורא חורלופסקי – פועלים ביחד עם אנשי אומ"ץ ומתחייבים לא להרפות עד למיצוי זכויות האזרחים הוותיקים בישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *