צילום ותיקון מערכת ביוב

צילום ותיקון מערכות ביוב

סתימה של ביוב מהווה בעיה, לא פעם הביוב עולה על גדותיו, השימוש במים אינו אפשרי. המקור לבעיה של ביוב סתום יכול להיגרם מלכלוך שהצטבר במהלך השנים, שימוש במגבונים, שורשים שנכנסו למערכת או קריסה של קירות הביוב, לרוב מדובר בביובים שהם ישנים ומוזנחים ועוד. זיהוי מקור הסתימה נעשה באמצעות מכשור מתקדם, צינור שמוחדר לביוב עם מצלמה זעירה, מאפשרת לאתר את מיקום הסתימה בקלות ולעיתים גם מאפשרת לפתור מגוון בעיות.

צילום קווי ביוב היא טכניקה מתקדמת המאפשרת בקלות  לפתור מגוון רחב של בעיות הקיימות בקווי הביוב. בין הפעולות שניתן לבצע באמצעות צילום קווי ביוב

איתור גופים זרים וחסמים בצנרת.

איתור סדקים ושברים בצנרת

איתור שורשים שחדרו לצנרת.

איתור קריסת קווי ביוב

איתור ניתוקים בצנרת

בדיקת מרזבים לאיתור כשלים או חסימות.

בדיקה לפני קבלת היתר בניה.

צילום קווי ביוב היא שיטה מתקדמת המוכיחה את עצמה כשיטה היעילה והמהירה ביותר. צילום קווי ביוב כוללים צינור גמיש שבקצהו יש מצלמה המאפשרת בשלט רחוק לראות את המתרחש בתוך הביוב, לאתר את התקלה ולדעת בדיוק היכן יש לבצע את התיקון, מבלי שיהיה צורך לחפור את כל קו הביוב. שיטה זו מסייעת בקלות לתקן קווי ביוב במהירות וביעילות.

,בעזרת המצלמה החודרת אל קווי הביוב אין צורך לבצע חפירות מיותרות. הטכנולוגיה של צילום של קווי ביוב חוסכת זמן יקר באיתור הבעיה, ובעיקר הופכת את התהליך לפשוט, קל ויעיל.

השלבים העיקריים בצילום ותיקון קווי ביוב

ישנם כמה שלבים עיקריים בתהליך של צילום קווי ביוב.

ראשית, חשוב למפות את קווי הביוב על מנת שניתן יהיה לתכנן את תהליך הצילום. הכנה מראש חוסכת ביזבוז של זמן מיותר בחיפוש אחר התקלה. במידה וקיימים שרטוטים קיימים של המערכת הביוב, ניתן לעשות בהם שימוש. לא תמיד יש שרטוטים ותהליך המיפוי לרוב יתבצע על פני הקרקע. ברגע שאנחנו מתכננים את התהליך, אנו חוסכים זמן יקר.

השלב הבא הוא הורדת הצינור לקו הביוב וצילום קווי הביוב באמצעות מצלמת צינור ארוכה, המופעלת על ידי שלט רחוק ומצלמה המאפשרת לעשות צילומי תקריב.

בשלב השלישי, כמובן אחרי שקיבלנו את כל התצלומים המאפשרים נוכל לקבל תמונה מלאה על מצב מערכת הביוב וניתן יהיה לטפל בבעיה.

 

איך פותרים את הבעיה?

המצלמות עוזרות לנו להבין את המתרחש בתוך מערכת הביוב, את הנתיב, ואת מצב בצנרת שאחראי על הניקוז. במקרה של גוף הסותם את המעבר ניתן לטפל באמצעות החדרת צינור לשטיפת המערכת. במקרה שבו יש קריסה של המערכת או שורשי עץ יהיה צורך לפתוח את מערכת הביוב ולטפל. היתרון שבאמצעות המצלמות ניתן להגיע נקודתית למפגע.  חשוב לפנות לאיש מקצוע בעל ניסיון בתחום שידע לאתר את הבעיה במהירות ובמינימום נזק למערכת הביוב.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *