איך לבחור מצבה

רכישת מצבה תופסת אתכם בשעה הקשה ביותר ואנו משתתפים באבלכם הכבד על פטירת יקירכם. אנו בנינו מדריך שיקל עליכם מעט מהנטל ושיעזור לכם להבין איך לבחור מצבה. במאמר תוכלו ללמוד את כל מה שצריך לדעת בעת קניית מצבה והנצחת הנפטר.

לרוב החיפוש אחר מצבה מתחיל לאחר השבעה. אז תדרדו ללכת לבונה מצבות או למפעל מצבות ולבדוק על סוגי המצבות, סוגי האבן וכדומה. מפעל מצבות מקצועי יוכל להעניק לכם יעוץ לבחירת מצבה מתאימה בהתאם לצרכים ולרצונות שלכם.

סוגי מצבות

מצבות נבדלות בעיקר בסוג מצבה, אם יש צורך מצבת יחיד או מצבה זוגית, אם המצבה היא לקבורה באדמה או בכוכים, מעבר לזאת מצבות נבדלות בסוג האבן ממנה הן בנויות. ניתן למצוא מצבות מאבן חברון שהמאפיין שלה הווא אבן שיש לבן, בבתי עלמין רבים אבן זה היא השכיחה ביותר. לצד אלו ניתן למצוא מצבות מאבן שיש טורקי או אבן גרניט, לרוב אבנים אלו יקרות יותר מאחר שהן מיובאות לארץ. בדקו איזה אבן עדיפה עליכם לפי המראה והמסר שאתם רוצים להעביר.

את רוב סוגי האבנים ניתן לעצב בקווים ישרים או עגולים בהתאם להעדפה שלכם. לפני שתבחרו אבן כדאי שתדעו מהו העיצוב וכך תוכלו להתאים את האבן הטובה ביותר. למשל אם תרצו לצייר על האבן האבן המתאימה ביותר היא אבן שיש שחור.

לאחר בחירת האבן תוכלו לבחור את הכיתוב על האבן, ישנם בתי עלמין המחייבים כיתוב אחיד ואינם מאפשרים לבני המשפחה להוסיף כיתוב אישי. חשוב לבדוק זאת מראש. כמו כן קחו בחשבון שכל אות בכיתוב עולה כסף. גם פה תוכלו לבדוק בין חריטה על האבן, הבלטה או הוספת אותיות מברזל.

איפה כדאי לקנות מצבה?

בחירת מצבה תופסת אותנו בתקופה קשה מאוד וחשוב שתעברו את התהליך מהר וללא עודמת נפש מיותרת. לכן חשוב לפנות למפעל מצבות ותיק ובעל ניסיון שיוכל להעניק לכם שירות מהיר. מחירה הממוצע של מצבה סטנדרטית עומד כיום על כ 1,500-2,000 ₪. אם קיבלתם מחירים נמוכים משמעותית מכך עלול הדבר להיות מלכודת דבש, שיתגלה שזהו מחיר גבוה בהרבה ממה שנאמר לכם..  מוטב לבחור מפעל מצבות מקצועי ואמין, בקשו לראות תיק עבודות שהוא ביצע.

שימו לב שהוא עונה על השאלות שלכם ומתאים לכם מצבה שאתם רוצים. בררו על זמני העבודה על מנת שתוכלו להגיע ביום השלושים לגילוי המצבה. ונאחל לכם שלא תדעו עוד צער.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *