השקעה בנדל"ן

האם להשקיע בנדל"ן?

בשנים האחרונות גדל ועולה בהתמדה מספר האנשים שהבינו שכדי להבטיח את עתידם הכלכלי, כדאי להם להשקיע בתחום הנדל"ן, בעיקר – לרכוש דירה להשקעה. 

הסיבות לכך רבות, נמנה את חלקן:

  1. בשנים האחרונות אנחנו מבינים שהשקעה בנדל"ן מניבה רווחים יותר מכל השקעה אחרת. לעומת השקעה באפיקי חיסכון סולידיים, דירה או בית למגורים ואף משרד שנשכור ונשכיר יניבו לנו רווחים גבוהים יותר.
  2. לאחר שהשקעה בנדל"ן הפכה מדוברת יותר ויותר, כך יותר אנשים פונים לאפיק ההשקעה הנדל"ני – כי מטבענו אנחנו סקרנים ואוהבים לנסות להצליח במקומות שאחרים כבר הצליחו בהם. ללכת על בטוח.
  3. דירה נותנת לנו תחושת ביטחון. דירה (או בית) הם נכסים המאפשרים לנו להשתמש בהם כאשר נזדקק להם
  4. לאורך השנים האחרונות נוכחנו לדעת כי נדל"ן שומר ואף מעלה את ערכו במהלך השנים

 

איך ארוויח מהשקעה בנדל"ן?

כאשר אנחנו משקיעים בתחום הנדל"ן אנחנו למעשה פותחים לעצמנו שני אפיקי רווח: האחד הוא עליית ערך הנכס עם השנים, שכפי שאמרנו, המגמה בשנים האחרונות מצביעה על עלייה מתמדת בערכי הדירות. 

ערוץ ההכנסה השני הוא מהשכרת הנכס. למרבה הצער, המצב הוא כזה שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו לרכוש דירה ואנשים רבים יכולים רק להסתפק בשכירת דירה. בישראל קל להשכיר דירות. בשנים האחרונות נוסף להשכרת הדירה המסורתית נפתח ערוץ השכרת דירה על בסיס של לילה / מספר לילות לישראלים ולתיירים (בשיטת Air b&b) ערוץ המניב הכנסות גבוהות אף יותר.

איפה לרכוש דירה להשכרה?

האמת היא שבכל מקום שתרכשו דירה להשכרה, הרווח שלכם עליה צפוי לגדול וכן האפשרות להשכיר אותה קיימת. כמובן שיש מקומות מבוקשים יותר ומקומות אטרקטיביים פחות, אבל כל מקום עשוי להניב לכם תשואה. לא מאמינים? חשבו על באר שבע. האם באר שבע היא עיר אטרקטיבית בעיניכם? ייתכן שהעיר באר שבע לא נחשבת לפופולארית מאוד, ובכל זאת – בעשור האחרון דירות בבאר שבע הכפילו את ערכן. 

ומה עם חיפה? חיפה היא העיר השיאנית: דירות בעיר התייקרו במאה אחוזים!

אז האם להשקיע בנדל"ן? 

אם תעשו השוואה של עליית ערך ההון העצמי שלכם באפיקי השקעה שונים, תגלו כי השקעה בנדל"ן היא אחד מערוצי ההשקעה הכדאיים ביותר.

נדגיש כי אין המאמר מהווה המלצה ספציפית להשקעה. על מנת להשקיע בתחום הנדל"ן יש ללמוד אותו היטב ולבחון כל השקעה לגופה, מאחר שכמובן ללא הידע המתאים, אתם עלולים להשקיע בצורה לא נכונה ולהפסיד. על כן, אם ברצונכם להשקיע בתחום הנדל"ן, למדו את הנושא והתייעצו עם אנשי מקצוע לפני ביצוע עסקאות. עסקאות בנדל"ן הן עסקאות המרכזות סכומים גבוהים ויש להיכנס אליהן.

המאמר באדיבות שוקי ג'אנה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *