איך בוחרים עו"ד מקרקעין?

עבור רוב האנשים, עסקת נדל"ן היא ממש לא עניין של מה בכך – בלשון המעטה. עסקאות נדל"ן כרוכות בכסף רב ובהוצאות רבות שקשורות בעסקה. אנשים רבים חוששים לעשות עסקאות נדל"ן מהפחד לאבד את כל כספם ולהיקלע לחובות מהם יהיה להם קשה לצאת. 

רוב האנשים מבצעים בחייהם עסקאות בודדות בתחום הנדל"ן, אם בכלל. לא מעט אנשים אינם מבצעים עסקאות נדל"ן כלל. 

מאחר שמדובר בעסקאות יקרות, שמעורבת בהן הרבה אינפורמציה שצריך לדעת ולקחת בחשבון, אנשים רבים נרתעים מלהיכנס לעסקאות מקרקעין ועסקאות נדל"ן, ולכן החשיבות הגבוהה בלקיחת עורך דין מומחה בתחום המקרקעין בכל עסקת נדל"ן שתבצעו. גם "כרישי נדל"ן" ואנשים עם ניסיון בתחום, המבצעים עסקאות רבות, לא נכנסים לעסקת נדל"ן בלי ליווי צמוד של עורך דין למקרקעין. 

עורך דין מקרקעין יודע לזהות האם עסקה היא כדאית ומשתלמת או שאולי מדובר בעסקה שפחות כדאי להיכנס אליה או שמדובר בנדל"ן שפחות מומלץ לרכוש כיוון שיניב פחות הכנסות או שיש בו פחות פוטנציאל גדילה, התרחבות והתפתחות.

תחום המקרקעין הוא תחום מורכב מאוד וכולל הרבה דקויות שיש לדעת ולהתייחס אליהן בכל עסקת נדל"ן, קטנה כגדולה. רוב האנשים עלולים ליפול בעסקאות נדל"ן ולכן מאוד מומלץ להתייעץ עם עורך דין המומחה בנדל"ן. אין הכוונה היא כי ללא ליווי של עורך דין לענייני מקרקעין אתם תפלו – אלא שתמיד קיים סיכוי לכך, ומאחר שמדובר בהרבה מאוד כסף שאתם הולכים להשקיע, מומלץ ללכת תמיד על הצד הבטוח ביותר. 

עורך דין מקרקעין הוא עורך דין המומחה בביצוע ובדיקת עסקאות בתחום הנדל"ן. 

באילו עסקאות כדאי להיוועץ בעורך דין מומחה למקרקעין

רכישת דירה יד שנייה

רכישת דירה יד שנייה דורשת בדיקות כי הנכס אינו משועבד ולא מיועד להריסה וכי הוא אכן רשום על שם מי שהציג עצמו כמוכר. 

עורך דין מקרקעין הוא מומחה בכתיבת חוזים לרכישת דירות יד שניה ועורך דין מטעמכם ינסח חוזה שידאג לזכויות שלכם, למשל במקרה של תשלומים צפויים של מסים כמו מס השבחה, למשל לגבי תאריכי הפינוי, כך שאם תאריך הפינוי יהווה עבורכם בעיה, ידאג עורך הדין שלכם שהתאריכים יחפפו עבורכם את פינוי הדירה שבה אתם גרים עם תאריך הכניסה שלכם לדירה שרכשתם. במידה שבכל זאת תיווצר אי התאמה, ידאג עורך הדין שתפוצו כספית על התקופה, למשל שתשלמו פחות בגין הימים שבהם תצטרכו לשלם שכר דירה נוסף ובגין אחסון הרכוש שלכם במחסנים אם תזדקקו לכך. 

רכישת דירה מקבלן 

כאשר אתם רוכשים דירה מקבלן, ייתכן שהקבלן יעמיד לרשותכם עורך דין, אבל זכרו כי יהיה מדובר בעורך דין מטעמו שלא בהכרח ידאג לאינטרסים שלכם, למשל במקרה של עיכוב בבנייה ובתאריך הכניסה. הקבלן ירצה לפצות אתכם במינימום האפשרי, אם בכלל, מאחר שבמידה שנוצר עיכוב, עליו לפצות דיירי בניין שלם. עורך דין למקרקעין מטעמכם ידאג שתפוצו כראוי במידה שיש עיכוב במסירת המפתח. דבר זה חשוב ביותר בתקופה שבה אתם משלמים גם משכנתא על הדירה שרכשתם ואולי גם שכר דירה על הדירה שבה אתם מתגוררים, או משלמים משכנתא מוגדלת בעבור הדירה שאתם מוכרים והדירה שרכשתם. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *