איאד מטאנס צילום יחצ עורך דין (5)

רשלנות באתר בנייה – "הנתבעים לא נקטו זהירות סבירה"

 

רשלנות באתר בנייה גרמה לתאונת עבודה ושברים בחוליות עמוד השדרה

פועל שנפל מגובה 4 קומות עקב קריסת פיגום יקבל פיצויים בסך כ – 1.5 מיליון ₪

הפגיעה הפיזית הקשה הובילה גם לנזק נפשי חמור תביעת נזיקין שהוגשה ע"י עו"ד איאד מטאנס נגד חברת הבנייה והחברה שסיפקה את הפיגומים לפרויקט – התקבלה הסכום שנפסק לטובת הפועל בן ה-40 משקף גם את הפגיעה בכושר העבודה

 

פ', גבר כבן 40 מישוב בצפון, נשוי ואב ל-3 ילדים, פרנס את משפחתו בעבודות חיפוי אבן. באחד הימים, כשהוא עומד על פיגום חיצוני בגובה של כ-4 קומות וממלא את תפקידו בפרויקט הבנייה, קרס לפתע הפיגום. פ' הובהל לבית החולים רמב"ם, שם אובחנו אצלו שברים בחוליות עמוד השדרה, שבר בעצם החזה, שבר בקרסול ושבר בכף הרגל.

במהלך האשפוז עבר פ' ניתוח לקיבוע השברים בעמוד השדרה, והשברים האחרים קובעו בסד. גם לאחר הטיפול המסור שקיבל, סבל הגבר ממגבלות ניכרות בתנועה ומקושי של ממש לבצע מאמצים פיזיים ובפרט הרמת משאות.

בנוסף, קריסת הפיגום גרמה לטראומה קשה, שבאה לידי ביטוי בסיוטים, דיכאון ונדודי שינה. טיפול פסיכיאטרי תרופתי לא הועיל, ו-ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי קבעה ל-פ' נכות זמנית בשיעור 35%.

הגבר ששגרת חייו ויכולתו לעבוד התנפצו עם קריסת הפיגום פנה לעורך הדין איאד מטאנס, מומחה לדיני נזיקין, על-מנת לתבוע את חברת הבנייה שעבורה עבד ביום התאונה, ואת החברה שהייתה אחראית על התקנת הפיגומים.

"הנתבעים לא נקטו זהירות סבירה"

כתב תביעת הנזיקין שערך עוה"ד מטאנס מגולל את סיפורו הכואב של פ', ובפרט את הפגיעה בכושר העבודה. "נכותו התפקודית של פ' עולה לאין ערוך על נכותו הרפואית", כתב עוה"ד מטאנס. "וזאת לנוכח גילו, השכלתו וסוג עבודתו. בהתחשב בכל אלה, יהיה זה בלתי אפשרי עבורו להצליח לעבוד בעבודה אחרת".

בכתב התביעה מפורטות גם נסיבות התאונה ואחריות חברת הבנייה וספקית הפיגומים לאירוע הקשה. בהתאם נדרשו החברות לפצות את הפועל שנפגע בגין הפסדי שכר בעבר ובעתיד, תשלומים עבור טיפולים רפואיים לרבות נפשיים, הוצאות הקשורות לתהליך השיקום, הכאב והסבל ועוד.

עקב המצוקה הכלכלית ממנה סבל פ' בעקבות התאונה, לא צורפה חוות דעת רפואית, אולם גם כך התביעה שערך עוה"ד מטאנס התקבלה ע"י בית המשפט השלום בחיפה. חברת הביטוח של חברת הבנייה, המבטחת גם את ספקיות המשנה שלה, תשלם ל-פ' סכום של 650,000 ₪. המוסד לביטוח לאומי ישלם קצבאות חודשיות המסתכמות בכ-850,000 ש"ח – ובסך הכל עומד הפיצוי על  כ- 1.5 מיליון ₪.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *