חתונה

החופה נערכה במקום שאינו כשר לא יצדיק גט

הבעל התחזק, חקר וגילה כי באולם בו נישא לפני שבע שנים לא היתה תעודת כשרות

האישה: "הוא ידע על זה, ואפילו הרב ידע על זה, ועכשיו שהוא נדבק בחיידק הדת וכל הטירוף הזה הוא מבקש להתגרש ממני"

 

בני הזוג נישאו לפני שבע שנים. הבעל טייס במילואים בחיל האוויר, האישה מורה לחינוך מיוחד בישוב בו הם מתגוררים. במהלך השנים אחרי שחרורו מצבא קבע החל הבעל להתחזק. תחילה זה היה בקטנה כשהחל להניח תפילין מידי יום ובשנתיים האחרונות כל עולמו סביב הקדושה והתורה כפי שמגדירה זאת רעייתו.

הבעל באמצעות עורכת הדין שרין סולן מדגיש כי הטענות של אשתו כאילו הוא משליט טרור בגלל החזרה שלו בתשובה אין להן על מה להסתמך. "לבקש מהילד שלנו בן החמש ליטול ידיים, או לברך על המזון, זו לא הגזמה. להגיד ששמירת השבת והסרת מסכי הטלוויזיה המשחיתים מהבית זו התעללות רגשית, זה לא משהו שאני מוכן לקבל".

יחד עם זה כל הנישואין שלנו לא כשרים כי התברר לי שעמדנו תחת החופה באולם אירועים שהאוכל שהוגש בו אינו כשר ולכן הנישואים פסולים. האישה לעומת זה טוענת כי מאז החל בעלה לבקר בבית הכנסת שלוש פעמים ביום, הוא מחייב את כולם לשמור שבת באדיקות. הוא דורש סכו"ם נפרד לבשר וחלב, ואיסור מוחלט לנסוע בשבת למרות שהסיכום מראש בתחילת התהליך היה שהוא ישמור ואנחנו נכבד בבית אבל אני והילד נוכל לנוע בחופשיות לים להדליק אור בשבת.

עכשיו אחרי שכל הניסיונות של הבעל להסדיר את הענין ולגרום לאשתו להתיישר עם שמירת השבת והחוקים החדשים שהנהיג בבית כשלו הוא מבקש להתגרש. הנימוק: "האירוע שבו נישאנו היה במקום לא כשר ולכן החופה אינה כשירה". האישה: "הוא ידע על זה, ואפילו הרב ידע על זה, ועכשיו שהוא נדבק בחיידק הדת וכל הטירוף הזה הוא מבקש להתגרש ממני בגלל השטות הזו".

הבעל  מדגיש כי לא יעלה על הדעת שבזמן שאנו מברכים את יוצר האדם, שאסר לנו והתיר לנו וקידשנו במצוותיו, יעמדו יהודים סביב ויאכלו נבלות וטרפות. לפיכך הוא מבקש לפסול את הנישואין. עוה"ד סולן אמרה כי הטיעון לפיו החופה נערכה במקום שאינו כשר לא יצדיק גט. הבעל מתעקש לתבוע גט וכתובה בטיעון הזה. בני הזוג נשלחו ליישוב סיכסוך כשהאישה דורשת שלום בית וחופש פולחני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *