חתונה

האם הסרת טבעת הנישואין היא עילה לגירושין?

הבעל הסיר את טבעת הנישואין, האישה חושדת שיש לכך סיבה

"כל החברים שלי הנישואים בלי טבעת. אשתי מריצה לעצמה סרטים ומנסה לייצר דרמה במקום ששום דבר לא קורה"

 

בני הזוג נישאו לפני חמש שנים. שניהם עוסקים בהוראה ונהנים מהכנסה ממוצעת. לאחרונה החלו יחסי בני הזוג לעלות על שרטון. בתחילה בגלל שהבעל נהג להיתקע מול הטלוויזיה עד השעות הקטנות של הלילה ולאחר מכן נוצרה דרמת הטבעת…

"אשתי מחזיקה ספר במיטה, אני רואה סדרות מכאן החלו כל הוויכוחים ביננו לפני כחצי שנה", סיפר הבעל לעורכת דינו שרין סולן. שני הצדדים הודו לאחרונה כי הבעיה היא לא הסדרות שהבעל רואה וגם לא שרעייתו מחזיקה ספר בלילה ומפנה את הגב. הבעיה לדברי הבעל היא הוויכוחים סביב טבעת הנישואין.

לפני כשלושה חודשים הסיר הבעל את טבעת הנישואין. "היא לוחצת, היא מרגיזה ואין לי יותר ענין בטבעת… כל החברים שלי בלי טבעת. אשתי מריצה לעצמה סרטים ומנסה לייצר דרמה במקום ששום דבר לא קורה". הבעל גם ניסה להסביר לאשתו את המצב, בתחילה היא לא הגיבה, אבל לדבריה התחילה לחבר את כל ההתנהגויות שלו לאחרונה ואת מקום העבודה החדש שלו להחלטה להסיר את הטבעת.

הדרמה כאמור נרשמה לפני כחודש ימים כשהתברר לבעל כי אשתו פנתה לעורך דין וזה הוציא מכתב התראה לפני גירושין. המסר מהמכתב, "או שתענוד את הטבעת או שאני מבקשת כתובה". הבעל בתגובה התייעץ עם עו"ד סולן שהבהירה לו כי הסרת הטבעת היא לא עילה לגירושין. מבחינה הלכתית הצורך בטבעת הוא רק בשעת הקידושין כי אז על פי ההלכה "נקנית האישה לבעלה, ובעצם בכך הם כורתים ברית הדדית". כל המתרחש לאחר מעמד הקידושין אינו מחייב והליכה ללא טבעת איננה פוגמת במהות הנישואין.

עוד ציינה עו"ד סולן כי הגישה לפיה ענידת הטבעת יש בה תועלת על מנת לסייע לאדם ולסביבתו לשמור אמונים לבן או בת זוגו היא סוג של כפיה מהצד הדורש ואין לה שום משמעות הלכתית. בני הזוג נשלחו ליישוב סיכסוך כמקובל לפני פתיחת הליך גירושין. עו"ד סולן הדגישה "נח מאד לטפל בתיק כזה אבל אני חושבת שבמקרה הזה צריך לעשות הכל כדי שבני הזוג יגיעו לפשרה ביניהם".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *