איאד מטאנס צילום יחצ עורך דין (5)

דרישה לפיצוי של מילוני ₪ בשל מגבת שנשכחה בבטן

דרישה לפיצוי של מילוני ₪

מגבת של חצי מטר נשארה בבטן של יולדת קרוב לחצי שנה

האישה התלוננה שוב ושוב על כאבי בטן, אולם רק כעבור מספר חודשים נשלחה ל-CT האירוע החמור גרם לקשיים ניכרים בתפקוד היומיומי ובגידול הילדים, ולחרדות עוה"ד איאד מטאנס, שמייצג את האישה: "אירועים מסוג זה מוגדרים כ'בל יקרו'. הרשלנות ברורה"

 

ה-10.8.2021 היה אמור להיות אחד הימים המאושרים בחייה של ס', אישה כבת 25 מאזור הצפון. בתאריך זה היא הגיעה לבית החולים על-מנת לעבור ניתוח קיסרי ולהביא לעולם שתי בנות. הניתוח עצמו עבר בהצלחה – אולם בסיומו נשכחה בבטן של ס' מגבת באורך של כחצי מטר.

אף איש צוות לא הבחין כי המגבת גדולה וחסרה, וגם בטופס הספירה שאותו ממלא אח בתום כל ניתוח לא הייתה כל עדות להיעלמות פריט משמעותי. המגבת גרמה לכאבים חזקים בבטן התחתונה של ס', אולם למרות זאת היא שוחררה כעבור 4 ימים לביתה כשבסיכום האשפוז נרשם: "מצב כללי טוב, ללא תלונות".

כבר באותו הערב חזרה ס' לבית החולים עם חום גבוה וכאבי בטן חזקים. משום מה הרופא במלר"ד כתב כי "פנתה עקב כאבים בשדיים, ללא תלונות אחרות". הרופא גם התעלם מהתלונות של ס' וממדדים שהעידו על בעיה, והאישה שוחררה לביתה ללא שום טיפול.

כעבור חודשיים הגיעה ס' פעם נוספת לבית החולים, שוב עקב כאבי בטן והפרשה מהפצע הניתוחי. הפעם נשלחה לבדיקת אולטרסאונד, אולם הטיפול היחיד שניתן לה היה ניקוז מוגלה. רק כעבור חודשיים נוספים הופנתה ס' לבדיקת CT – שבה הודגם גוף זר וגדול צמוד לגבול הקדמי של הרחם. בעקבות ממצאי ה-CT בוצע ניתוח – ורק אז, כ-5 חודשים לאחר הניתוח הקיסרי – הוצאה סופסוף המגבת.

כעבור זמן מה התחדשה ההפרשה המוגלתית מהצלקת של הניתוח, וס' נאלצה לעבור ניתוח נוסף לבירור מצבה. מאז היא נמצאת במעקב קבוע במרפאת היום של בית החולים.

הרשלנות הרפואית החמורה והסבל הרב של ס' הובילו אותה לפנות לעורך הדין איאד מטאנס, מומחה לדיני נזיקין. עוה"ד מטאנס גילה כי כבר בשנת 2011 הגדיר חוזר מנכ"ל משרד הבריאות השארה בשגגה של גוף זר במהלך ניתוח כ"אירוע בל יקרה", בדומה למשל לניתוח איבר לא נכון או גרימת כוויה מדרגה 2 או 3 תוך כדי ניתוח – כך שהרשלנות הרפואית במקרה זה ברורה לחלוטין.

בהתאם, תובע עוה"ד מטאנס מבית החולים לפצות את ס' בסכום של שני מיליון שקלים. הפיצוי הוא בגין הקושי התפקודי הממשי לאורך החודשים הרבים שבהם סבלה מכאבי בטן, כולל חוסר היכולת לטפל בשני ילדיה הגדולים ובשתי התאומות התינוקות, עבור הפסדי השכר שנגרמו לה כשהפסידה ימי עבודה ובגין המצוקה הנפשית. בהקשר זה ציין עוה"ד מטאנס כי גם כיום סובלת ס' מחרדות שמא בגוף נותרו שרידים מהגוף הזר. במידה והדרישה לפיצוי לא תיענה, תוגש תביעת נזיקין כנגד בית החולים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *