ביקשה צו שיאסור על בעלה לזלזל במנהגים ובקדושת יום הכיפורים

ביקשה צו שיאסור על בעלה לזלזל במנהגים ובקדושת יום הכיפורים

נאסר על הבעל לאכול בכיפור אוכל לא כשר

 

בית הדין נעתר לבקשת האישה, שטענה כי בעלה מתריס לא רק בזה שהוא לא צם, אלא בעובדה שהוא אוכל ומכין לעצמו אוכל לא כשר ביום הכיפורים

 

בני הזוג תושבי המרכז ניהלו במשך 30 שנות נישואים אורח חיים שיגרתי וגידלו שלושה ילדים. בכל שנה עד לפני שלוש שנים הם אפילו צמו ביחד ולפרקים גם ביקרו בבית הכנסת. לפני שלוש שנים החליט הבעל שהוא "נגמל מהכפייה הזו" כהגדרתו ושהוא אינו צם יותר ביום כיפור

האישה באמצעות עורכת הדין שרין סולן טוענת כי בעלה לא רק שאינו צם הוא מתריס ומבשל אוכל בתוך החג. "עד לפני שלוש שנים שהוא חימם לעצמו משהו לא אמרתי כלום. העלמתי עין", היא מספרת "אבל כשזה התחיל להיות מלווה ב"דווקא" זה כבר הכעיס".

לדבריה בעלה נהג להכין תוך כדי החג אוכל לא כשר. "לא יעלה על הדעת שכולם שומרים ומכבדים והוא עושה נגדי. החיים שלנו התפרקו ללא קשר ליום כיפור, אבל יכולתי להשלים עם הכל לא עם ההתרסה".

לדבריה פנתה אליו מ ספר פעמים שיחדל מהמעשים שלו ושימנע מלהדליק אש ביום כיפור, אבל לשווא. לא נותרה בידה ברירה והיא פנתה לסעד משפטי וביקשה צו שיאסור על בעלה לזלזל במנהגים ובקדושת יום הכיפורים. כדי למנוע זאת ממנו היא ביקשה צו הרחקה לחג ובקשתה נענתה. כמו כן נאסר על הבעל להכניס לביתם אוכל לא כשר.

עו"ד סולן ציינה כי המחלוקת בין בני הזוג עמוקה מאד, לא רק בענייני כיפור, אבל הצעד ההפגנתי שעשה הבעל בכיפור ואותו הוא אינו מכחיש, לא פועל לטובתו בכל הקשור לשיקול הדעת של היושבים בדין בבית הדין הרבני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *