איאד מטאנס צילום יחצ עורך דין (5)

ביטוח החובה לא חודש – אולם חברת הביטוח תפצה בכל זאת נוסעת שנפגעה בתאונה

הסדר פשרה לטובת אם ל-9 ילדים שנפצעה קשה בתאונת דרכים

בתחילה טענה חברת הביטוח כי הפוליסה לא תקפה ∙ בעקבות הליך משפטי שניהל עוה"ד איאד מטאנס נחתם הסכם פשרה ∙ האישה שסובלת מנזק נוירולוגי ונפשי תקבל קרוב למיליון ₪

העברת בעלות רכב, גם אם מהבעל לאישה, ללא חידוש ביטוח החובה עלולה להפוך את הפוליסה ללא תקפה. במצב שכזה, נוסעת שנפגעת כתוצאה מתאונת דרכים בעת הנסיעה ברכב עלולה שלא לקבל פיצויים מחברת הביטוח. ב', אישה כבת 40 מהישוב ערערה שבנגב, גילתה זאת בדרך הקשה – אולם למזלה עורך הדין ששכרה איתר פגמים בהתנהלות חברת הביטוח, וזו בחרה לחתום על הסכם פשרה שכולל תשלום סכום גבוה לאישה.

התאונה שהובילה לניסיון ההתחמקות של חברת הביטוח ולתביעה שהגיש נגדה עורך הדין איאד מטאנס התרחשה בקיץ 2016. ב', אמא ל-9 ילדים, סבלה משברים באגן ובחזה וכן מפגיעת מוח קשה שחייבה תהליך שיקום ממושך.

לאחר שפנתה אל חברת הביטוח שביטחה את הרכב, התגלה לב' לתדהמתה שכחודשיים לפני התאונה בעלה רשם על שמה את הרכב, ללא ידיעתה. בחברת הביטוח טענו כי פעולה זו מעצם הווייתה מבטלת את ביטוח החובה. האישה פנתה אל עו"ד איאד מטאנס, מומחה לדיני נזיקין, שהגיש תביעה כנגד חברת הביטוח, ולצורך זה גייס חוות דעת רפואיות לגבי מצבה של האישה.

רופא מומחה לפסיכיאטריה ופסיכותרפיה אבחן אצל ב' תסמינים פוסט טראומתיים, וכן הפרעת הסתגלות תגובתית עם ביטויי דיכאון וחרדה. נוירולוג מומחה כתב כי לאישה נותרה נכות נוירולוגית צמיתה, ובפרט הפרעה קוגניטיבית בתפקוד הניהולי, ובסך הכל נקבעה נכות משוקללת בשיעור 50%.

פגמים מהותיים בהליך ביטול הפוליסה – ופיצוי לכל הנוסעים שנפגעו בתאונה

עו"ד מטאנס איתר פגמים שונים בדרך שבה בוטלה הפוליסה. בדיון בבית המשפט השלום בחיפה, הוא הציג בפני השופט את העובדה שהמוכר היה צריך להחזיר את העותק המקורי של תעודת הביטוח, דבר שלא בוצע במקרה של ב' ובעלה.

פעולה חשובה נוספת שביצע עו"ד מטאנס הייתה לצרף לרשימת הנתבעים את קרנית – הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים. לאור הטיעונים שהציג וחוות הדעת של המומחים לנוירולוגיה ופסיכיאטריה, החליטו חברות הביטוח לחתום על הסכם פשרה.

לפי הסכם זה, חברת הביטוח תשלם ל-ב' סכום של 340,000 ₪ ואילו קרנית תפצה את 4 הנוסעים הנוספים ברכב בעת התאונה הקשה בהתאם לכיסוי הביטוחי במלואו. בנוסף מקבלת ב' תגמולים מהמוסד לביטוח לאומי בסכום כולל המוערך בכ-600,000 ₪.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *