מעבר דירה

מעבר דירה עבור רובנו הוא תיק כבד. הצורך לארוז את כל מיטלטלינו שצברנו במהלך השנים, ואכן יש ציוד רב בבית. לארגן את הבית החדש, לצבוע, לנקות, לסדר את הדברים ועוד. תוכלו להקל עליכם במקצת את מעבר הדירה אם תתכוננו מראש ותכינו את עצמכם למעבר. להלן טיפים לאלו שעוברים דירה.

מעבר דירה המשמעות שלו בעיקר אריזה של כל חפצנו ופירוקם במקום החדש. אכן זוהי הזדמנות לבחון מה אגרנו במהלך השנים וזוהי גם הזדמנות להפטר מדברים מיותרים שלא נגענו בהם שנים. לפני שאתם אורזים עזו סדר בדברים ומה שמיותר תרמו או העבירו הלאה.

ארגזים, רבותי ארגזים

המרדף אחר ארגזים אף הוא לא פשוט, ישנן חברות הובלה המספקות ללקוחותיה ארגזים ויש שלא. במידה וחברת ההובלות שאליה פניתם מספקת זאת הסתדרתם ובמידה שלא, עליכם לתור אחר ארגזים, ההמלצה היא ללכת לחנויות גדולות כגון הום סנטר או סופרים המפנים כל יום ארגזים.

מתי להתחיל לארוז?

מעבר דירה דורש בראש ובראשונה לארוז את כל מיטלטלינו. בבתים רבים האריזה לוקחת את רוב האנרגיה והזמן. חשוב להתחיל כבר חודש מראש אם ניתן באריזה. מאחר שאנו לא רוצים לחיות חודש על ארגזים או לטייל בבית בין ארגזים מומלץ להתחיל באריזה של חפצים שאינם בשימוש יום יומי. לשם כך הכינו ארגזים בגדלים שונים. ההמלצה היא להתחיל במקומות שאליהם אנו הכי פחות מגיעים כגון כנוניות ספרים או ארונות של ביגוד שאנו לא משתמשים בהם. ההמלצה היא לארוז בארגזים קטנים, לרשום על הארגז את התכולה ולהחזירם למדף במקום הספרים או הבגדים שהיו

סמנו את הארגזים

בעת ההובלה יהיה לכם קל יותר להפנות את המובילים לחדרים השונים בהתאם לארזים שהם מעלים לבית. חשוב לרשום על הארגזים את שם הילד או שם החדר וכך לסמן למוביל באיזה חדר להוריד את הארגזים: מטבח, חדר שינה, חדר ילדים וכדומה. כך תחסכו לכם ניוד ארגזים בבית בעת פירוקם.

לא לארוז את כל הבית

אריזת הבית אמנם דורשת לארוז הכול, אך חשוב להשאיר לכם בגדים להחלפה, כלי רחצה, אוכל למספר ימים. תוכלו לארגן מזוודה לכל בני הבית, בדומה לחופשה שאתם יוצאים, הכוללת בגדים, כלי רחצה, סדינים, מגבות וכל מה שנדרש למספר ימים עד שתתחילו להתארגן במקום החדש. אין טעם כל פעם לתור אחר הארגזים לחיפוש תחתונים או מגבת רחצה.

מתי עוברים?

הזמנת חברת הובלות חשוב לעשות כמה שיותר מראש במיוחד אם אתם מתכננים לעבור בתקופת הקיץ. חברות הובלות במרכז יהיה לכם קשה להשיג בעונה המבוקשת במועד שנוח לכם. לכן דבר ראשון לסגור עם חברת הובלות במרכז ברגע שאתם יודעים על המעבר.

התקשרות לחברת הובלות

חלק חשוב ומהותי הוא הזמנת חברת הובלות, תמיד תוכלו לגייס מספר חברים, אך מניסיון מומלץ לוותר על כך ולהזמין חברת הובלות מקצועית שתחסוך לכם זמן וחברים. בדקו מספר הצעות מחיר של חברות הובלה, בדקו מה כוללת העברה, כגון טיפים, אוכל למובילים וכדומה. בדקו אם יש הגבלה למספר הארגזים להובלה.

פרטו לחברה את מקום הדירה, קומות, מעלית אם יש או אין, את הריהוט, פירוק אם יש צורך וכדומה על מנת לקבל הצעת מחיר מלאה וללא הפתעות ביום המעבר.