מכולות קירור והקפאה

מכולות קירור הוא מצרך חשוב עבור עסקים רבים, למשל חקלאים האוספים את תוצרתןם נזקקים לתקופות קצרות או ארוכות למכולות קירור. מי שעובד בתחום יודע את החשיבות של מכולות קירור איכותיות המקררות כנדרש. מכולות קירור שאינן מקררות עלולות להביא לנזקים כלכליים של מאות אלפי שקלים, בטווח הקצר. מכולה המצליחה לקרר את המוצרים בתנאים הנכונים מספקת ללקוח את היתרונות הנדרשים. יבואנים רבים מבצעים יבוא של מוצרי מזון הדורשים קירור לאורך כל שינועם מארץ המוצא ועד לסופרים בארץ ועוד.

בחירת מכולת קירור

מכולות קירור והקפאה משמשות עסקים רבים, הצורך בקירור או הקפאה של מוצרים, ניודם ועוד. בעת בחירת מכולת קירור חשוב לבחור את מכולת הקירור בהתאם לצרכים שלכם. האם המכולה צריכה להיות במקום אחד או שיש צורך בשינוע המכולה. מהו גודל מכולת הקירור שלה אתם זקוקים וזמן השימוש במכולה.

מכולות קירור חייבות מדי טמפרטורה המאפשרים לדעת בכל רגע נתון את הטמפרטורה בתוך המכולה. גובה הטמפרטורה נקבע בהתאם לסוג המזון הקיים במכולה ולצרכים שלאותו מזון, לדוגמא: מוצרי חלב דורשים טמפרטורה שונה ממוצרי בשר. מכולות קירור איכותיות יבטיחו כי המוצרים יגיעו אל ייעדם טריים וללא תקלות.

נושא חשוב שיש לדעת בעת השכרת מכולות קירור או מכולות הקפאה הוא התנאים הנדרשים על ידי משרד הבריאות.  כל המכולות המשמשות את התעשיות לאחסון או שינוע סחורות הדורשות קירור או הקפאה חייבות להיות מאושרות על ידי הרשות המקומית ולעבור בדיקות קפדניות שנתיות לעמידות המכולה ובדיקת איכות לקירור המזון. הסיבה כלך היא מניעה של הגעת מזון שאינו עומד בתאני הקירור הנדרשים. מדינתו החמה ומוצרי חלב למשל העומדים חצי שעה ללא קירור מתחילים תהליך של קלקול. מזונות אלו עלולים להיות מסוכנים לציבור ויחד עם זאת לעלות לספקים בהפסדים גדולים, מאחר שסחורה של אלפי שקלים עלולה להתקלקל.

סניטציה הינה חברה המתמחה בהשכרה של מכולות קירור ומכולות הקפאה. בסניטציה מקפידים על איכות המכולות ועמידה בתנאים של הרשויות השונות ומשרד הבריאות.