כוכבי הבולשוי - אנה ניקולינה וולדיסלב לנטרטוב - בלט לה ביידר כרטיסים

כוכבי הבולשוי – אנה ניקולינה וולדיסלב לנטרטוב – בלט לה ביידר

משך: שעתיים, כולל הפסקה

רכישת כרטיסים
פרימה בלרינה  של בולשוי – אנה ניקולינה
פרמייר של בולשוי – ולדיסלב לנטרטוב
מוסיקה: ל. מינקוס
כוריאוגרפיה: מ. פטיפה

בפעם הראשונה בישראל! הפקה בימתית מלאה
כוכבי בלט הבולשוי ממוסקבה: אנה ניקולינה וולדיסלב לנטרטוב  Anna Nikulina & Vladislav Lantratov
בליווי 45 רקדני תיאטרון הבלט של בית האופרה מצ'ליאבינסק  Chelyabinsk State Academic Opera & Ballet Theatre
מאות תלבושות ותפאורת ענק בהפקה עשירה של הבלט הקלאסי "לה ביידר" La Bayadère מאת מריוס פטיפה למוסיקה של לודוויג מינקוס.
"לה ביידר" (רקדנית המקדש)

הבלט "לה ביידר" נחשב לאחד הבלט הרוסיים הגדולים. הוא נוצר במיוחד לכבודה של הרקדנית הנודעת יקטרינה ואזם. במופע מיוחד של הבלט האימפריאלי בסנט פטרבורג. מיד בהצגת הבכורה בשנת 1877 נחשבה היצירה כאחת מיצירות המופת של הכוריאוגרף פטיפה ובמיוחד הסצינה המפורסמת "בממלכת הצלילים" בה מתמלאת הבמה ברקדניות רבות בחצאיות טוטו לבנות ומהלכות קסם על הצופים. הסצינה הזו קיבלה חיים משלה ועד היום מרבים להציג אותה בערבי בלט שונים. הגרסאות הרבות של "לה ביידר" אשר מועלות היום מושפעות מן הגרסה שהעלה בלט קירוב בשנת 1941. בשנת 1980 העלתה הפרימה בלרינה נטליה מקרובה גרסה משלה לבלט, בתיאטרון הבלט האמריקאי, היתה זו הפעם הראשונה שהבלט הוצג במערב במלואו. מאז הוא מוצג בכל העולם בכל להקות המחול החשובות.

כוכבי הבולשוי – אנה ניקולינה וולדיסלב לנטרטוב – בלט לה ביידר

עיר תאריך מיקום ההצגה
תל אביב-יפו היכל התרבות תל אביב רכישת כרטיסים
היכל התרבות תל אביב רכישת כרטיסים
חיפה מרכז רפפורט – אולם האודיטוריום רכישת כרטיסים
באר שבע משכן אמנויות הבמה – אולם גדול רכישת כרטיסים
ירושלים תיאטרון ירושלים לאמנויות הבמה – אולם שרובר רכישת כרטיסים

סיפורם של הביידרה, רקדנית המקדש ניקייה, והלוחם סולור, שנשבעו שבועת אמונים נצחית אחד לשני. אלא שאהבתם נתקלת בקשיים, הכהן הגדול גם הוא מאוהב ברקדנית, וראג'ה דוגמטה בחר בסולור לשאת לאישה את בתו גמזאטי. ניקייה מבלי לדעת על ההסדר מסכימה לרקוד בטקס האירוסים של השניים. זהו סיפור על אהבה, קנאה, מלחמה וניצחונם של הרוח והאהבה באווירה אקזוטית. בלט עשיר עם עשרות משתתפים ומאות תלבושות ותפאורה גדולה, הכוללת פיל ענק שייבנה במיוחד בארץ בהוראות מדויקות מהנהלת הלהקה.
סולני הבלט הם שנים מרקדני הבולשוי הבולטים בימינו:
אנה ניקולינה נולדה במוסקבה, וסיימה את לימודיה באקדמיה לבלט בעיר עם ציון לשבח. בשנת 2004 היא זכתה בפרס הגדול בתחרות מחול יוקרתית. מיד לאחר סיום לימודיה הצטרפה לבלט הבולשוי. בגיל 19 כבר רקדה את תפקיד אודט/ אודיל באגם הברבורים בהדרכתה של הבלרינה האגדית יקטרינה מקסימובה. מאז הופיעה בתפקידים ראשיים רבים. בבלטים קלאסיים וביצירות בנות זמננו.

ולדיסלב לנטרטוב הוא מהרקדנים הבולטים בדורו. לאחרונה עמד במרכזה של שערורייה כשרקד את תפקיד הרקדן הנודע רודולף נורייב, בהפקה שהועלתה בבולשוי ונתקלה בקשיים רבים ברוסיה בגלל הומופוביה. הוא זכה בשלל פרסים, בשנת 2010 בתחרות טריומף זכה במלגה לרקדן צעיר. דאנס מגזין העניק לו את פרס נשמת הרקדן, פרס לרקדן המבטיח נבחר לרקדן הטוב ביותר בשנת 2013 באיטליה, על הופעותיו כנסיך במפצח האגוזים עם הבלט האסטוני, ועל הופעתו כאונייגין וסולר בביידרה עם בלט הבולשוי. בשנת 2015 זכה בפרס מסכת הזהב, הפרס הלאומי ברוסיה לרקדן הטוב ביותר. הוא נולד במוסקבה למשפחת רקדנים, סיים את לימודיו בשנת 2006 ומיד לאחר סיומם הצטרף לבלט הבולשוי.
את תפקיד סולר רקד לראשונה בשנת 2012. לנטרטוב הופיע בכל רחבי העולם בערבי גאלה של כוכבי בלט שונים. התארח בבלט הלאומי של אסטוניה, בשנת 2015 רקד את תפקיד אונייגין בבלט שטוטגרט ועוד.

תיאטרון הבלט של בית האופרה מצ'ליאבינסק על שם המלחין גלינקה נוסד בשנת 1956. הגרעין המייסד של להקת הבלט הגיע מרקדנים שסיימו את לימודיהם בלנינגרד, סנט פטרבורג. וכך נוצרה הלקה שמהר מאד זכתה לשם ברחבי ברית המועצות, הלהקה רקדה את מיטב הבלטים הקלאסיים. כמו כן יצרו עבור הלהקה יוצרים רבים ויצירות מוסיקליות נכתבו במיוחד עבורן. את התיאטרון ניהל שנים רבו אחד המנצחים הבולטים בתקופתו מאסטרו זאק. רקדני הלהקה הופיעו ברחבי העולם והעלו יצירות קלאסיות רבות בהם לה ביידרה, ופקיטה מאת מינקוס ואזמרלדה מאת פוני ועוד.
בלט בשתי מערכות, משך המופע כשעתיים. בלט "לה באיידר" הינו אחד מהפניני הבלט הקלאסי המפורסמים המספר על אהבה ועל כוחה ההרסני של תשוקה רומנטית. בביצוע של תיאטרון אופרה ובלט רוסי ( צ'ליאבינסק) ובכיכובם של פרימה בלרינה אנה ניקולינה ופריימיר ולדיסלב לנטרטוב מבלט הבולשוי ( מוסקבה)

קרדיט צלמים: Andrey Golubev ,Alexandre Chrolenko ,Ekaterina Vladimirova ,Batyr Annadurdyev

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *