כרטיסים לפסטיבל יפו ג'אז 2017 - מחווה לג'ו זאווינול

פסטיבל יפו ג'אז 2017 – מחווה לג'ו זאווינול

פסטיבל יפו ג'אז 2017 – מחווה לג'ו זאווינול – מופע סטודנטים בינלאומי – Birdland

מופע מחווה לפסנתרן והמלחין האוסטרי ג'ו זאווינול. זאווינול  נחשב לחלוץ זרם הפיוז'ן בבג'אז החל את דרכו דווקא כפסנתרן ג'אז מסורתי. ליווה את הזמרת הגדולה דיאנה וושינגטון וניגן בחמישייתו של הסקסופוניסט האגדי 'קנונבול' אדרלי.

בסוף שנות ה-60 חבר זאווינול למיילס דייוויס בהקלטות אולפן. הוא היה שותף ליצירת התקליט " In a Silent Way", שאת רצועת-הנושא שלו הלחין והמסמל את פריצת הפיוז'ן.

בשנת 1970, לצד ויין שורטר ונגן כלי ההקשה איירטו מוריירה (שגם הם היו יוצאי ההרכב של מיילס דייוויס), הקים זאווינול את 'תחזית מזג האוויר' (Weather Report).

זאווינול זכה בשלושה פרסי גראמי וכן 30 פעם בתואר "קלידן הג'אז הטוב ביותר" בסקרי כתב העת היוקרתי Downbeat .
זאווינול  פעל בארה'ב החל משנות ה60. מעניין לדעת שכמי שנחשב לחלוץ זרם הפיוז'ן בבג'אז החל זאווינול את דרכו דווקא כפסנתרן ג'אז מסורתי. הוא היה מלווה הקבוע של הזמרת הגדולה דיאנה וושינגטון ובהמשך הצטרף לחמישייתו של הסקסופוניסט האגדי 'קנונבול' אדרלי, שם גם כתב את הקטעים, שהפכו בהמשך לסטנדרטים, "Mercy, Mercy, Mercy" ,"Walk Tall" ו-"Country Preacher" (שהוקדש לכומר ג'סי ג'קסון, פעיל התנועה לזכויות האזרח והוביל לאימוצו של זאווינול על ידי קהילת האפרו אמריקאים ברחבי ארצות הברית בראשית שנות השישים).

משך: שעה ו-10 דקות
יום שבת, 16.09.2017 בשעה 15:00 מרכז תרבות מנדל – תל אביב יפו

לרכישת כרטיסים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *