כרטיסים בלט סנט פטרסבורג - מפצח האגוזים

בלט סנט פטרסבורג – מפצח האגוזים

משך: שעתיים, כולל הפסקה

השרון: הזמנת כרטיסים לכל ההופעות

תיאטרון "הבלט הרוסי" הוקם בשנת 1990 בסנט פטרסבורג על ידי משפחה של סולנים מקצועיים ואמני בלט מתיאטרון מרינסקי הנודע. למעשה, מדובר בהמשך של שושלת בת מאה שנה. מזה 24 שנים, להקת "הבלט הרוסי" מציגה בהצלחה את אמנות הבלט לתושבי העיר וגם לאורחים מחו"ל על הבמות הטובות ביותר של סנט פטרסבורג. עם הבמות המפורסמות עליהן מופיע הבלט נמנים התיאטרון הלאומי "ארמיטאז'", אולם הבלט "אורורה פאלאס" ותיאטרון הקומדיה המוזיקלית.

מַ פְ צֵ חַ האגוזים – מאת צ'ייקובסקי
מַ פְ צֵ חַ האגוזים נוצר על פי הסיפור "מפצח האגוזים ומלך העכברים" מאת ארנסט הופמן. בשנת 1892 מריוס פטיפה כתב את הליברית לבלט המפורסם והכוריאוגרף הוא האמן הרוסי הנודע לב איוונוב.

 

בלט סנט פטרסבורג – מפצח האגוזים

עיר תאריך מיקום ההצגה
תל אביב-יפו המשכן לאמנויות הבמה רכישת כרטיסים
המשכן לאמנויות הבמה רכישת כרטיסים
באר שבע משכן אמנויות הבמה – אולם גדול רכישת כרטיסים
חיפה מרכז רפפורט – אולם האודיטוריום רכישת כרטיסים

זהו סיפור על הילדה מריה שטלבאום שמקבלת מתנה לחג המולד – מפצח אגוזים קטן דמוי חייל עשוי בדיל. אחיה של הילדה שובר למפצח האגוזים את היד, מריה בוכה ולאחר מכן נרדמת. כאשר היא מתעוררת, היא מגלה להפתעתה שהחפצים בבית גדולים פי כמה מגודלה שלה. מחור בקיר פורצים מיליוני עכברים ענקיים. מלך העכברים מנסה להרוג את מריה ואת מפצח האגוזים, אולם בסופו של קרב מוסיקלי גרנדיוזי והרואי, ניצלים השניים. בסוף היצירה הופך מפצח האגוזים לנסיך יפה תואר. הוא ומריה מתחתנים.
אף צופה לא יישאר אדיש למראה ההפקה הססגונית והקלאסית של בלט סנט פטרסבורג שמעלה בתל אביב את האגדה האהובה על ילדים ומבוגרים כאחד.

הערה: בלט סנט פטרסבורג מעלה בת"א הפקה נוספת של "אגם הברבורים " בין התאריכים
20-22.4.2018 במשכן לאמנויות הבמה בת"א

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *