מהו קידום אתרים


התשובה לשאלה מהו קידום אתרים? היא לקדם את האתר לראש תוצאות החיפוש במנועי החיפוש השונים ובראשם גוגל. אתר הממוקם בראש תוצאות החיפוש למעשה זוכה לחשיפה גדולה יותר. אך למעשה מדובר בהליך ארוך ומורכב.
קידום אתרים הינו תחום שהתפתח עם השנים, ההבנה כי אתר הנמצא באינטרנט אינו מספיק ועל מנת שיזכה לחשיפת הגולשים יש צורך באסטרטגית שיווק באינטרנט. הרעיון הוא בדומה לשיווק הקיים בשוק הפתוח כך גם באינטרנט יש צורך בשיווק האתר על מנת שיזכה לחשיפה גדולה יותר של הגולשים.
SEO – Search Engine Optimization קידום אתרים במנועי החיפוש הינו אוסף של שיטות  שמטרתן להביא את האתר שלך בראש תוצאות החיפוש של מנועי החיפוש ובראשם גוגל, מטרת הקידום להביא לחשיפה גדולה של הגולשים באינטרנט, אתרים הממוקמים בדפים האחוריים של תוצאות החיפוש של גוגל אינם זוכים לחשיפה, הגולשים אינם מכירים אותו ויותר מכך גולשים אלו מגיעים אל האתרים של המתחרים. למעשה מחקרים מראים כי רוב הגולשים אינם טורחים לעבור לעמוד השני של תוצאות החיפוש.
היתרון הטמון ברשת האינטרנט שכל השחקנים כמעט שווים, קידום אתרים לעסק קטן להתחרות באופן שווה מול עסקים גדולים שהינם בעלי תקציבים לא מוגבלים.

מה כולל קידום אתרים?

קידום אתרים כולל מספר פעולות שמטרתן להביא לקידום האתר במנועי החיפוש: מחקר מילות מפתחאופטימיזציה של מבנה האתראופטימיזציה של תוכן האתר בניית קישורים פרסום ברשתות חברתיות ובלוגים קידום אתרים – איך הכול התחיל?
עם עליית רשת האינטרנט החלו חברות שונות לבנות אתרים, עם הזמן שרבים הבינו את הפוטנציאל החלו גם עסקים בינוניים וקטנים להקים אתרים. באתרים אלו היה בעל האתר רושם את האתר במנועי החיפוש, זחלן של מנועי החיפוש היה בודק את תגיה מאטא של העמודים השונים ולפיו קובע את הרלוונטיות של האתר. עם השנים שוכללו מנועי החיפוש ולא הסתפקו רק בנתונים הרשומים בתגי המאטא. רלוונטיות של כל עמוד החלו להימדד על פי קריטריונים שונים כגון תוכן הטקסט, כותרות, טקסטים מודגשים ועוד. כיום למעשי מנועי החיפוש מדרגים את הדפים לפי מספר רב של אלגוריתמים והשליטה אינה בידיהם של מנהלי האתרים.
קידום אתרים החל לתפוס מקום חשוב ברשת האינטרנט מאחר שהטכנולוגיה שאפשרה לכל אדם להקים אתר אינטרנט הביא לתחרות גדולה.

המאמר נכתב על ידי  אפסמטר קידום אתרים, המציעה המציעה שירותי קידום אתרים, שיווק באינטרנט, כתיבת תוכן, תחזוקת אתרים ועוד.