מדריך למצלמות במעגל סגור

מצלמות במעגל סגור מבוססות על מכשיר הקלטה NVR (Network Video Recorder) מערכת זו פועלת באופן עצמאי ללא צורך במחשב ולמעשה מהווה פתרון זול להקלטת אירועים. ההקלטות נשמרות בדיסק קשיח למשך חודש או יותר תלוי בנפח של הדיסק. להלן מדריך למצלמות במעגל סגור.

בחירת מצלמות אבטחה

כשבוחרים להרכיב מצלמות אבטחה בעסק או בבית  יש לשים לב למספר פרטים. חשוב לבחור מערכת הקלטה המתחברת למערכת 25 פריים. אם מרצה לחבר 4 מצלמות למערכת ההקלטה נבחר בכרטיס DVR או במכשיר הקלטה. ככל שנגדיל את מספר המצלמות קצב ההקלטה יירד, כך שאם נבחר יותר כניסות קצב ההקלטה ירד ונראה יותר קפיצות בהקלטת הסרט. ההמלצה היא לקנות מכשיר המאפשר הקצב הקלטה של 100 FPS למצלמה.

מצלמות שיעשו עבורכם את העבודה.

1. לאיזו מטרה אתם קונים מצלמות אבטחה?

2. האם מצלמות האבטחה מיועדות לתוך בבית או מחוץ לבית?

3. מהו גודל שטח המעקב הנדרש? ומהו מרחק הצפייה

4. איזה סוג של מצלמות אבטחה אתם זקוקים? מצלמות במעגל סגור, רשת, מצלמות כיפה? מצלמות לחוץ?

5. האם אתם זקוקים למצלמה נסתרת?

כיום ישנו מבחר עצום של מצלמות אבטחה ולכל מצלמה יש יכולות שונות.

מצלמות בצבע או בשחור לבן

אין כיום הבדל גדול במחיר בין מצלמות צבע למצלמות שחור לבן. מצלמות שחור לבן מתאימות במקרים שאין מספיק תאורה במקום, במקרים אלו מצלמה שחור לבן מספקת איכות תמונה יותר טובה.

מיקום התקנת המצלמה

מיקום התקנת המצלמה משפיעה רבות על בחירת המצלמה. מצלמות המיועדות להתקנה בחוץ כוללות הגנה של המצלמה. ניתן למצוא מצלמות נסתרות, מצלמות במעגל סגור, מצלמות כיפה ועוד. בחירת מיקום המצלמה תלוי רבות במטרה שלה, להרתיע, לצלם בסתר, השגחה ועוד. מעבר לכך חשוב לקחת בחשבון בעת קביעת מיקום המצלמה, כי מיקום המצלמה מכסה את השטח המיועד לצילום ולא נותרו חורים גדולים שאינם במעקב.

ישנו מגוון עצום של מצלמות ובטכנולוגיות שונות. השוני בין המצלמות הוא באיכות המצלמה, איכות התמונה, בשיטת התקשורת וטכנולוגיית המצלמה.

חשוב לבדוק כי המצלמות שאתם קונים הינה בעלת תו תקן אירופאי המבטיח כי המצלמות איכותיות. בחירה של חברה מקצועית תבטיח כי תקנו מצלמות המתאימות לצרכים שלכם במחיר סביר.