למצוא את המועמד האידיאלי

כיצד למצוא את המועמד האידיאלי
קורות החיים הם הכרטיס הביקור של המועמד בפני מעסיקים, בקורות החיים מצוינים פרטים אישיים, השכלה רלוונטית וההיסטוריה התעסוקתית של המועמד, בעבר קורות החיים סיפרו על היציבות של המועמד במקומות העבודה השונים העידו אם המועמד מצליח להחזיק בעבודה או שהיתה תחלופה גדולה יותר, סיפרו על הניסיון התעסוקתי שלו וכדומה. כיום קורות החיים הופכים למגוונים יותר, ניתן למצוא בקורות חיים אחד מספר מקצועות שאותן ביצע המועמד ולמעשה לא פעם מדובר בתחום אחד שהוא רחב.

השינויים הטכנולוגיים, החברתיים והכלכליים הביאו לכך שגם דפוסי העבודה השתנו, אנו עדים למקצועות חדשים שלא היו קיימים קודם, למקצועות שנעלמים מהעולם וגם שינויים מהותיים שמתרחשים במקצועות שונים. למועמדים לא פעם יש צורך להתעדכן בקורסים חדשים ובטכנולוגיות חדשות על מנת להתאים את עצמם למציאות המשתנה ויחד עם זאת המקצועות הופכים. השינויים הטכנולוגיים, החברתיים והכלכליים הביאו לכך שגם דפוסי העבודה השתנו, אנו עדים למקצועות חדשים שלא היו קיימים קודם, למקצועות שנעלמים מהעולם וגם שינויים מהותיים שמתרחשים במקצועות שונים. למועמדים לא פעם יש צורך להתעדכן בקורסים חדשים ובטכנולוגיות חדשות על מנת להתאים את עצמם למציאות המשתנה ויחד עם זאת המקצועות הופכים.

כיצד השתנו קורות החיים?
קורות חיים כיום בנויים רבות ממגון של קורסים ומהצגה של מגוון תפקידים ועבודות היכולים להעיד תחלופה גבוהה ועל חוסר יציבות, אך למעשה אין זה כך. בעבר אדם עבד במקום אחד לאורך שנים והתקדם במקום העבודה. והעבודה היתה ברוב המקרים עד לפנסיה. תחלופה של עבודות רבות העידה על חוסר יציבות של המועמד והיה כאות מבשר רעות. כיום התחלופה היא רבה, מעבר של העובדים מחברה לחברה, ממקצוע למקצוע הוא גדול, אנשים נמצאים לא פעם בתפקיד מספר שנים ועוברים לחברה אחרת או לתפקיד אחר. ואין הדבר בהכרח מעיד על חוסר יציבות של המועמד.
תחלופה גבוהה
החלפת מקומות עבודה או תפקידים יכולה להעיד לא פעם על יוזמה ועל גמישות מחשבתית של אותו מועמד, ואולי זה מה שאתם מחפשים במועמדים שלכם? אדם שהחליף תפקידים ומקומות עבודה יכול לרכוש ניסיון בתפקידים שונים ובעל כישורים שונים.

בעבר המקצועות כללו תפקיד אחד מוגדר וכיום חלק מהתפקידים כוללים מספר יכולות שונות, שיווק אינו רק פרסום בעיתונים או על גבי חוצות, כיום האינטרנט משחק תפקיד חשוב בפרסום ועסקים רבים מעוניינים במועמדים בעלי שליטה מלאה גם בשיווק באינטרנט, רשתות חברתיות וכדומה. דרישה מהמועמדים לא פעם כוללת רשימת מכולת ארוכה. קרבה למקום העבודה
נושא נוסף שיש שוני בקורות החיים הוא מועמדים הגרים במרחק רב מהחברה, אנשים מצפון מגיעים מדי בוקר למרכז ומאיישים מקומות עבודה רבים. נוחות הנסיעה ברכבת ללא פקקים מביאה רבים להגיע למרכז ולעבוד. כיום מועמדים רבים מוכנים לנסוע כל בוקר וערב מרחק רב על מנת לאייש תפקיד מאתגר ומעניין, חבל לפסול מועמד טוב רק בשל המרחק של מגוריו. אם המועמד שלח קורות חיים הוא מודע למרחק ומוכן לקחת על עצמו את הנסיעה בכל יום.

המאמר נכתב על ידי פורטל אימון אישי , תוכלו לקרוא על מאמנים, על טכניקות לאימון אישי, NLP, אימון אישי תעסוקתי, דמיון מודרך  ועוד. באתר אינדקס מאמנים לרשותכם.