קורס עיסוי רפואי מכללת משה מורנו

קורס עיסוי רפואי

לימודי עיסוי הינם לימודים המכשירים את הבוגרים למטפלים בתחום הרפואה המשלימה. קורס עיסוי מעניק לתלמידים ארגז כלים המאפשר לטפל במגוון בעיות. עיסוי הינו שיטת טיפול יעילה למגוון בעיות המבוססת על טכניקות שונות. מטרות העיסויים לשיפור מצב הרוח, הפחתת מתח, הרגעת מערכת העצבים, האצת זרימת הדם, זירוז חילוף החומרים בגוף, ניקוי הגוף מרעלים, שחרור שרירים, שחרור הגוף ועוד.

 

קורסי עיסוי כוללים לימוד של מספר טכניקות עיסוי כגון קורס עיסוי תאילנדי, לימודי עיסוי שבדי, קורס עיסוי רפואי וכדומה. היתרון של קורס עיסוי רפואי הינו האפשרות ללמוד קורס אחד או מספר קורסי עיסוי ולהתחיל להתמחות מהשיעור הראשון. לימודי עיסוי יכולים לכלול מספר קורסי עיסוי המעניקים מגוון של טכניקות או לימוד, קורס עיסוי אחד שממנו ניתן להמשיך וללמוד קורסי עיסוי נוספים לפי בחירה. קורס עיסוי רפואי כולל מספר שיטות, בכל שיטת עיסוי יש את הטכניקה המתאימה לטיפול. שיטת הטיפול נקבעת בהתאם למטופל ולמטרת הטיפול, ישנם סוגי עיסוי הממריצים את מחזור הדם והגברת המרץ לעומתם יש עיסויים שמטרתם הפחתת מתח והרגעה. בהתאם למטרה אותה רוצים להשיג כך גם טכניקת הטיפול שונה. עיסוי איטי יכלול תנועות איטיות וארוכות לעומת עיסוי הכולל תנועות עמוקות ומהירות.

 

קורסי עיסוי וקצת היסטוריה

עיסוי הינו אחד מאמנויות הריפוי העתיקות שקיימות, וניתן לראות אזכורים לכך בכתבים עתיקים עוד לפני שלושת אלפים שנה. ניתן למצוא בכתבים הסינים וההודים אזכורים על צורת ריפוי זו. בכתביו של היפוקראטס אבי הרפואה המערבית נרשם על שפשוף וחיכוך על הגוף באבחון בעיות במחזור הדם. כיום אנו עדים להתחדשות של לימודי עיסוי וטיפולים בעיסויים, טיפולי עיסוי כוללים הן כפינוק והן כטיפול במגוון בעיות כגון הורדת מתח, שרירים תפוסים, דלקת מרפקים וכדומה. עיסוי עובד בצורה ישירה על השרירים המאפשר לשחרר גם חסימות אנרגטיות, לאחר העיסוי השיפור בהרגשה מיידי.

 

קורסי עיסוי – סוגי עיסויים

כיום ניתן למנות יותר מ – 250 סוגי עיסויים, העיסויים שונים בטכניקות העיסוי, במטרת העיסוי וכל עיסוי מותאם לאבחון שונה.

קורס עיסוי תאילנדי – עיסוי תאילנדי מושפע מהרפואה הסינית וההודית ויחודו בכך שהוא משלב טכניקות מהיוגה. המטפל מביא את המטופל לתנוחות השונות של היוגה. עיסוי תאילנדי הינו עיסוי הוליסטי, המשתמש בטכניקה של לחיצות על קווי הגוף הנקראים סן, שהינם מסלולי האנרגיה בגוף.

קורס עיסוי שבדי – לימודי עיסוי שבדי כולל לימוד של טכניקות של ליטוף, לישה, חיכוך וסחיטה. עיסוי שבדי מסייע בהזרמת מחזו הדם ומסייע לזרימת הדם לשרירים התורם לניקוי ופינוי הרעלים מהגוף. לימודי עיסוי שבדי כולל אבחון וטכניקות עיסוי

קורס עיסוי רקמות עמוק  – הינה טכניקת עיסוי המתאימה במיוחד לספורטאים, שיטה זו עובדת לעומק השרירים. עיסוי רקמות עמוק מסייע בשיכוך מתחים ולחצים הנוצרים בשרירים ומסייע לריכוך השרירים ולשחרור התכווצויות בשרירים.

 

לימודי עיסוי לסיכום

קורס עיסוי רפואי הינם לימודים חווייתיים הכוללים לימוד מעשי של טכניקות העיסוי, במהלך הקורס התלמידים רוכשים את הניסיון הרב בתחום. לימודי עיסוי הינם לימודי תעודה המכשיר את התלמידים לעבוד מהרגע שסיימו את הקורס.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *