יעוץ זוגי בכפר סבא

יעוץ זוגי בעת משבר

 

שהחיים שלנו הם דינאמיים מלאי התעסקויות, העבודה הילדים, הסידורים זה ידוע. ולרוב שהשגרה היא ברוכה. אבל שיש קושי בזוגיות, מריבות שחוזרות על עצמן, וויכוחים שלא נגמרים ואף לעיתים זה יכול לגלוש לחוסר כבוד או וויכוח ליד הילדים, חשוב להרים דגל ולבדוק איך לשפר את הזוגיות, ללמוד איך להתנהל מול בן הזוג ואף לדעת איך לריב נכון ואיך לצמצם ועד להעלים את הוויכוחים או המריבות. חשוב לקחת בחשבון שהילדים שלנו, מרגישים הכל, את הדיבור העצבני כלפי בן הזוג, את האנרגיה בחדר וקשה לשקר להם. טיפול זוגי  יכול להיות נקודת המפנה ביחסים אך קודם נגדיר מתי לבוא לטיפול זוגי.

מתי לפנות לטיפול זוגי?

האמונה הרווחת שצריך לבוא לטיפול זוגי רגע לפני שהאוניה טובעת, האישה או הבעל מרגישים שכבר כלום לא יעזור ועדיף אולי להפריד את החבילה. אבל למעשה הזמן הנכון לבוא לטיפול זוגי הוא כאשר מרגישים שיש קושי שחוזר על עצמו ואין לכם דרך לפתור אותו בעצמכם. ניסית לא להגיב, להגיב חזק, לדבר אל ליבו וכלום לא עוזר. בפועל מניסיון שלי, הזוגות פונים בסופו של דבר לטיפול זוגי, לאחר שזמן ממושך הם בוחרים להתעלם מהבעיות ולהתרכז בשגרה, בית, פרנסה ילדים וקל לקבור את הזוגיות תחתם. והזוגות מגיעים לטיפול שיש כבר משבר גדול ושלא ניתן להתעלם ממנו. ייעוץ זוגי אפקטיבי יכול לסייע לבני הזוג לבנות תקשורת טובה וחדשה המבוססת על כבוד ואמון. יועצת זוגית תאפשר לבני הזוג ללמוד מה הביא למשבר ותיתן להם ארגז כלים פרקטיים לעבוד על הזוגיות שלהם. ובאמצעותם יוכלו בני הזוג להתמודד עם המצב החדש, לבחון את דרכם ולקבל החלטות וליישמן, במטרה לשקם את הקשר.

 

יעוץ זוגי  או טיפול זוגי מאפשר לבני זוג לטפל בבעיה נקודתית שיש בניהם או מספר מחלוקות שלרוב הם על אותו נושא מזוויות שונות. בין אם מדובר במחלוקת על חינוך הילדים, מחלוקת בנושאים כספיים, או כל נושא אחר בין בני זוג. לרוב כשיש בסיס למערכת זוגית טובה בין בני הזוג, טיפול נקודתי מאפשר לבני הזוג לעבור את המשבר בקלות. לרוב יועצת זוגית תיכנס לתמונה כשאחד או אחת מבני הזוג יביע תסכול על היחסים בניהם באותו נושא. מצבים שבהם יש תקשורת לקויה, חוסר אמון או חוסר תשוקה בין בני הזוג, יידרש טיפול זוגי שעשוי להיות סוג של טיפול ארוך יותר. טיפול זוגי יכול להיות תהליך טיפולי לאורך זמן, שיסייע לבני הזוג לבנות את הקשר מחדש וללמוד להיות רגיש לצרכי האחד של השנייה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *