אינטרקום לבית

אינטרקום לבית

מערכת אינטרקום לעסק או לבית הוא הכרחי, הרי לא תרצו למצוא אנשים לא רצויים בעסק או בבית שלכם. ואכן בכל בניין ניתן למצוא מערכת אינטרקום, בכל עסק יש אינטרקום שמונעת כניסה של זרים לעסק. מערכת אינטרקום יכולה להיות פשוטה היוצרת קשר טלפוני עם מי שבחוץ ויכולה להיות עם מצלמה.

מערכות אינטרקום מעבר לחיבור עם מצלמה להתחבר גם למרכזיה של העסק או הבית. תוכלו לבחור את המערכת המתאימה לכם מתוך מגוון העצום של מערכות אינטרקום.

מערכת אינטרקום כוללת מערכת בקרת הכניסה המאפשרת לשלוט על דלת הכניסה או שער הכניסה, ובבית טלפון או לוח בקרה עם מסך המאפשר לראות מי נמצא מעבר לדלת והאם אתם מעוניינים לבחור לפתוח את השער או הדלת. על מנת להבין איזו מערכת אתם צריכים, ראשית  נערוך סריקה של סוגי המערכות הקיימות היום.

סוגי מערכות אינטרקום

מערכת אינטרקום בנויה משני חלקים, הפאנל החיצוני והפאנל הפנימי. הפאנל החיצוני ממוקמת מחוץ לבית או לעסק הכוללת מערכת עם מספרים המאפשרת לפתוח את הדלת באמצעות קוד או להתקשר עם פנים הבית או העסק. ההתקשרות עם האדם בחוץ נעשית באמצעות טלפון ייעודי המאפשר לשוחח ולפתוח את הדלת בלחיצת כפתור. הפאנל החיצוני יכול להגיע בכמה צורות, בהתאם לסוג שמתאים לצרכים שלכם, פאנל מספרים בלבד, פאנל עם אפשרות לדבר עם מי שבחוץ ופאנל המשולב עם מצלמה מובנית שניתן לראות מי עומד ליד הדלת. בחלק מהפאנלים החיצונים ניתן להתקין לחצן עקיפה שיהיה מותקן לצד הפנימי של השער או הדלת והוא יאפשר לנו לפתוח את השער או הדלת ביציאה מהבית, בטיחותי במקרה שיש ילדים קטנים בבית.

הפנלים החיצוניים בנויים ממתכת או מאלומיניום, המאפשרים הגנה גם מפני חדירת מים ופגיעה פיזית בפאנל. ישנם גם פנלים מפלסטיק קשיח חיצוניים. ההתאמה תעשה בהתאם למקום ולחשיפה שלו לשמש או לגשם.

הפאנל הפנימי כולל מתאם טלפון שיכול לבוא בצורת מסך אינטרקום או שפורפרת אינטרקום, ממנה אנו שולטים על השער. הפאנל הפנימי זו יחידה שיכולה להיות בכמה צורות שונות, בהתאם לסוג המערכת שבחרנו. הפנלים הפשוטים יותר אלו הכוללים שפורפרת אינטרקום פשוטה, הממוקמת לרוב בכניסה לבית. החסרון שכל פעם שמצלצלים מחוץ לבית יש  לקום אל הטלפון היעודי ולענות. כיום ניתן למצוא מתאם לטלפון הביתי, המתחבר למערכת הטלפון הביתי. ניתן להזמין טכנאי אינטרנט שיחבר את המערכת לטלפון בבית,. היתרון שכל טלפון בבית יכול לשמש לתקשורת עם הפאנל החיצוני ולפתוח את הדלת דרך הטלפון. ניתן להתקין פאנל נוסף ליד המיטה או בכל מקום שתבחרו בבית או בעסק לנוחיותכם. יש לקחת בחשבון שלכל פנל של יצרן מסוים, יש להתאים את המתאם הטלפון  של אותו יצרן.

אינטרקום עם מצלמה

פאנל חיצוני שכולל מצלמה ופאנל פנימי הכולל מסך אינטרקום. אינטרקום וידאו הכולל מסך שטוח בהתקנה צמודה לקיר, בדומה לטלפון היעודי ממנו אפשר לדבר ולפתוח את השער בלחיצה כפתור (כיום רוב המסכים הם עם לחצני טאצ'). היתרון שגם אותו ניתן לחבר למתאם לטלפון, מבלי צורך לקום למסך על מנת לראות מי בדלת או בשער, אך למעשה לא תוכלו לראות מי מעבר לשער.

לפני התקנת מערכת אינטרקום חשוב לבדוק מהם הצרכים שלכם, האם אתם צריכים אינטרקום עם מצלמה או שמספיק פאנל פנימי? האם יש צורך במתאם לטלפונים בבית? מהו התקציב שלכם? והכי חשוב, להתייעץ עם איש מקצוע שידע להתאים לכם את המערכת בהתאם לצרכים שלכם ויתקין את המערכת. התקנה המערכת בצורה טובה ונכונה תמנע תקלות אפשריות בעתיד ותגרום למערכת לעבוד בצורה טובה ואמינה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *