קוטל מזיקים ראשון

איך לבחור חברת הדברה לצרעות

פגישה עם צרעה בטיול הוא מבהיל אבל מה קורה שהצרעות מתמקמות לכם בגינה או בכניסה לבית?

ישנם מזיקים שמפגש איתם מעורר גועל או חוסר נוחות , אבל פגישה עם צרעות, יותר מגועל או חוסר נוחות מעוררים בנו תחושה של פחד וברגע הראשון, את הרצון פשוט לברוח על נפשנו. ואין יותר מפחיד מלגלות שמתחת לאף שלנו צמח לו קן חדש של צרעות.

החשש הגדול הוא מפני עקיצה של ילדים במיוחד אם מדובר בבן משפחה שהוא אלרגי לרעלנים של דבורים או צרעות.

הזמנת הדברה לצרעות

אם ניתקלתם בהתקהלות גדולה  או שאתם חושדים שיש לכם בגינה קן צרעות, חשוב להתייעץ עם מומחה צרעות על הדברת  צרעות.

היכן הקן

הדברת צרעות מתחיל באיתור הקן, לרוב קן צרעות יכול להתמקם בתוך המשקוף של החלון או הדלת, או להתמקם בתוך רהיט הנמצא בגינה. חשוב לתפוס את הקן עוד בשלב ביקעתו ולפני התרחבותו. המדביר יחפש אחר קנים נוספים.

מדוע אסור להדביר קן צרעות באופן עצמאי ?

צרעות עלולות להרגיש בסגנה ולתקוף, אם מדובר באדם, ילד או חיית מחמד. אם תנסו לבצע הדברה בעצמכם אתם עלולים למצוא את עצמכם מותקפים על ידי צרעות רבות. לא תמיד ניתן להבין את גודל הקן. ואתם מעמדים את עצמכם בסכנת חיים, לכן אל תנסו להיות גיבורים והזמינו שירותי הדברת צרעות מקצועיים.

 

איך מבצעים הדברת צרעות ?

הדברת צרעות מתבצעת בדרכים שונות בהתאם למיקום הקן, גודל הקן ותנאי השטח. שיטה אחת באמצעעות הצבת פיתיונות בקרבת הקן המביא להחדרתו לקן שמוביל להרג המלכה ובעקבות כך לפירוק הקן. שיטה נוספת היא הדברת הצרעות באמצעות ריסוס הקן, הריסוס נעשה על ידי חומרים בטוחים בלבד. שיטה של  הדברה באמצעות איבוק חומר מיוחד שפועל במהירות וביעילות נגד צרעות, ולבסוף, החדרת חומר דביק שמוביל למצב בו הכנפיים של הצרעות נסגרות והן לא יכולות להמשיך לתפקד.

מניעה

חשוב לבצע הדברת מניעה. למשלאנשים בעלי חצרות ההמלצה היא להדביר את החצר נגד דבורים מראש עם תחילת העונה. הדברה מדי שנה של מניעה תמנע ממזיקים שונים להתמקם לכם בגינה. חשוב שיבצע את ההדברה מומחה להדברת מזיקים, יש צורך להדביר את כל הקן והחשש הוא שהצרעות ירגישו מאוימות.

לבחור מדביר

רגע לפני שאתם נותנים למדביר אור ירוק להגיע להדברת צרעות חשוב לוודא כי המדביר בעל רישיון הדברה בתוקף והוא בעל ניסיון בהדברת צרעות. בררו על הניסיון שלו וודאו שהוא עובד עם חומרי הדברה המותרים על פי החוק.

המאמר נכתב על ידי קוטל מזיקים ראשון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *