דירה להשקעהדירה להשקעה נל"

נדל"ן מניב

רבים מהישראלים פונים להשקעה בנדל"ן מניב מתוך רצון למקסם את הכסף שברשותם, לא עוד דירה למגורים אלא השקעות חכמות שיביאו לתשואה גבוהה. בניגוד לבורסה שהכסף עלול להיעלם בירידות בבורסה ותחושה של הימור, השקעות בנדל"ן הן יותר יציבות ויש לקחת בחשבון שהן לטווח ארוך. 

המחשבה כי השקעות בנדל"ן היו נחלתם של בעלי הממון היא נחלת העבר וכיום רבים מחפשים היכן להשקיע את כספם כדי להרוויח מהם עוד, הרי שכיום תוכלו לראות פרסומות המציעות לכל אחד מאיתנו לבוא ולהרוויח תשואה מהשקעה בנדל"ן. 

מסוגים שונים ובהתאם לתקציב שלכם, 

נדל"ן מניב איפה להשקיע?

אחת השאלות שנשאלות היכן להשקיע? האם רכישת משרד תניב יותר מרכישת דירה בפריפריה או שעדיף בארה"ב? אחד הנושאים שחשוב לבדוק הוא התקציב שלכם, כמה כסף יש לכם זמין ומהי רמת הסיכון שאתם לוקחים, האם נדרשת הלוואה גדולה או משכנתא לשם ההשקעה? בדקו מה כוללת ההצעה, קחו בחשבון את כל ההצעות הנלוות, למשל רכישת דירה אם יש מס שבח או הוצאות תשלום לשירותיו של עורך דין מקרקעין וכדומה. 

למה השקעה בנדל"ן?

בהתחשב בכל הדרכים שהכסף יעבוד עבורנו, בבנקים כנעט ולא תקבלו עמלה על הכסף, להשקיע בבורסה משמעו באיזשהו מקום להמר על הכסף. ואם בוחרים מסלולים בעלי סיכון נמוך, דביר להניח כי לא תניבו כסף רב מהבורסה. שוק הנדל"ן הוא יחסית יציב יותר. ברוב המקרים תוכלו לדעת מה התשואה מכל עסקה שתעשו.  ניתן לומר בוודאות כי הרוב שהשקיעו את כספם בנדל"ן הרוויח והרוויח יפה. עם זאת חשוב לבדוק היכן משקיעים ובאיזה נכס. לא כל השקעה תניב ויש מקרים שההשקעה אינה מניבה ועלולה להביא להפסדים.

מה לבדוק?

כיום ניתן למצוא אינספור השקעות בנדל"ן, חשוב לא להתפתות לכל עסקה ולבדוק מי עומד מאחורי החברה, במיוחד אם מדובר בעסקאות מעבר לים. הצעות מפתות מדי כדאי לבדוק שבעתיים. רכישת דירה להשקעה, במרכז או בפריפריה כדאי  לבדוק את הנכס ואף לקחת את שירותיו של בדק בית או שמאי שידע להעריך את הנכס. הצטרפות לקבוצות רכישה, בדקו מהי ההשקעה ואם יש בנק ערב. רכישת משרדים או שטחי מסחר וחנויות,  בדקו את המיקום והפוטנציאל, האם יש הוצאות נלוות של אחזקת המבנה.  להצטרף לרכישה של קרקעות לפני הפשרה בדקו מהי הצפי להפשרה ומי החברה המנהלת.

 

חשוב לבדוק  לאיזו עסקה אתם נכנסים על מנת להבטיח שלא תפסידו בעסקה כושלת או  לא משתלמת או שהוליכו אתכם שולל אך עסקה מפתה שאין מאחוריה דבר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *