החזרי מס

החזרי מס למשפחות חד הוריות

הורים יחידנים חווים לא מעט קשיים. לצד השמחה שבהקמת משפחה באופן עצמאי, ישנם הרבה התמודדויות ואתגרים בהורות שבני זוג חולקים ביניהם, ושהורה יחידני סוחב לבד על גבו.

חלק מהקשיים של ההורה היחידני הוא העומס בהיותו מפרנס יחיד. משום כך נותנת המדינה סיוע כלכלי להורים יחידנים עובדים, בצורה של נקודות זיכוי במס הכנסה. כך, הורה יחידני שעובד במשרה זהה לאדם אחר שהוא הורה משותף, יקבל נקודות זיכוי שיקנו לו הקלה והפחתה בתשלום המס, ומס ההכנסה שישלם יהיה מופחת מזה שישלם הקולגה בעל אותה משרה. 

 

מהן נקודות מס הכנסה ומה המשמעות שלהן 

 

נקודות מס הכנסה הן נקודות זיכוי במס שכל אדם עובד משלם. על אזרח ישראלי שהינו גבר זכאי לנקודות מס. אישה מקבלת חצי נקודה נוספת. הורים ילדים מקבלים נקודות זיכוי במס הכנסה. אלה הן הטבות מס שהמדינה נותנת לפי פרמטרים שונים. פרמטרים נוספים הם אזור המגורים, ילד נכה ועוד. 

בעלי עסק עצמאי מגישים דו"חות שנתיים למשרדי מס הכנסה ובהם מחושבות נקודות הזיכוי ומתבצע החזר מס באם הוברר כי מגיעים החזרים על פי קריטריונים שונים ובהם נקודות הזיכוי. 

לגבי עובדים שכירים – הם לא מחוייבים בהגשת דו"ח שנתי למס הכנסה ואכן רוב העובדים בישראל אינם מגישים דו"ח שנתי. גובה מס ההכנסה מחושב על פי השכר השנתי ומשולם מדי חודש למס הכנסה באמצעות השכר החודשי, כך שלעתים נוצר מצב של מס שלילי, כלומר ששילמתם יותר מדי מס – וזו רק סיבה אחת לתשלום מס הכנסה גבוה ממה שאתם הייתם צריכים בפועל לשלם. 

אם לא בדקתם את כה את גובה המס שאתם משלמים והאם מגיע לכם החזר מס– זה בסדר. תוכלו להגיש פנייה למס הכנסה להחזרי מס עד 7 שנים לאחור. משרדנו מתמחה בהגשת בקשות להחזרי מס לשכירים. הבדיקה ללא התחייבות. 

חשוב לדעת שבמשרדי מס הכנסה אין גוף או מחלקה שעוסקים בבדיקת החזרי מס לשכירים, ולכן על כל עובד ועובדת בישראל החובה לבדוק בעצמו האם הוא זכאי להחזרי מס. במידה שיימצא שאתה זכאי להחזרי מס אז נעשית פנייה מסודרת אל משרדי מס הכנסה להחזרים כספיים שיועברו ישירות לחשבון הבנק שלך. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *