כאבי גב

עמוד השדרה הוא התומך בגוף ובשרירים של גופינו, עמוד השדרה הוא האחראי על היציבה שלנו והוא המשליך על המהות שלנו בכלל. הגב נושא את גופנו ועמידה שאינה יציבה יכולה עם השנים להביא לבעיות שונות.

כאבי גב הוא נחלתם של רבים, יש הסוחבים את כאביה גב יום – יום, יש הסובלים מכאבי גב לפרקים. למעשה רוב כאבי הגב נגרמים כתוצאה של בעיות של עמוד השדרה כגון בעיות דיסקים שבין חוליות ,עצבים שנמצאים לארוך עמוד השדרה ונלחצים מרקמות או חוליות הסובבות את עמוד השדרה, מפרקים וחוליות. כאב גב יכול להופיע במקומות שונים בגב, אך השכיח הוא כאבי גב תחתון.

כאבי גב תחתון משפיעים על איכות חיינו, כאבי גב פוגעים בתפקוד היומי שלנו, הגבלת התנועה, כאבים, תחושת נימול ברגלים, וקושי לשבת ולקום, עד למצבים של אי יכולת לעמוד בכלל.

כאבי גב – גורמים

כאבי גב יכולים להיגרם מסיבות שונות, כגון פגיעה בגב כתוצאה של נפילה, בלט דיסק בין חולייתי. אוסטיאופורוזיס (בריחת סידן), פריצת דיסק בין חולייתי (בלט ואו פריצת דיסק גורמים לדלקת בשורש העצב הקרוב, לעיתים רחוקות יגרמו ללחץ ישיר על העצב), טראומה לגב (הרמת משקל רב, תנועה פתאומית, תאונה), משקל יתר, עישון, דלקת פרקים, דיכאון, מתח וחרדות, גידולים, ספונדילוליטיס וספונדילוליסטזיס. כאבי גב יכולים לנבוע גם מיציבה לא נכונה, נהיגה ממושכת אופיינית לאנשים שהמקצוע שלהם הוא נהיגה, עמידה מרובה על הרגלים ועוד. בדרך כלל כאבי הגב נובעים משילוב של הנ"ל.טיפול בכאבי גב

טיפול בכאבי גב מחייב לבדוק תחילה מהו הגורם לכאבים ולפיו לטפל. כאבי גב שנוצרים כתוצאה שלדקת בשריר ניתן לטפל באמצעות כדורים אנטי דלקתיים, טיפול בכאבי גב יכול לכלול טיפול באמצעות זריקות אפידוראליות ובמצבים קיצוניים ניתוח.
טיפול בכאבי גב לעיתים כולל בתרופות שמטרתם להקל על הכאבים, ולארוך זמן תרופות אלו אינן משפיעות ואף גורמות לנזק.

טיפול טבעי בכאבי גב משלב בין דיקור סיני שתפקידו להקל בכאבים, תוספי תזונה וצמחי מרפא, דיקור קוריאני ועוד. טיפול טבעי בכאבי גב נקבע בהתאם לאבחון ומשלב בין השיטות השונות.