פליצה פנחס פלד יור תנועת אומץ.

יש לחקור מפגיני ימין שרמסו דיוקנאות של בכירי מערכת המשפט והסיתו נגדם

אומ"ץ לא מוותרת: התנועה פנתה לפרקליטות המדינה ולמפכ"ל – יש לחקור מפגיני ימין שרמסו דיוקנאות של בכירי מערכת המשפט והסיתו נגדם

יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד: "דריכה על תמונת נשיאת בית המשפט העליון מהווה איום כלפיה" התנועה קוראת לבחון האם יש מקום להעמיד לדין מפגינים ששרפו את תמונת היועמ"שית הפנייה לבכירי מערכת החוק מגיעה לאחר שראש הממשלה ושר המשפטים נמנעו מלגנות את ההסתה נגד עובדי ציבור 

 

לפני כשלושה שבועות, במהלך הפגנת הימין הגדולה בירושלים, תועדו מפגינים כשהם דורכים על דיוקנאות נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה ונשיא העליון לשעבר אהרן ברק. אזרחים רבים שהזדעזעו מהתמונות פנו אל תנועת אומ"ץ, וראשי התנועה קראו לראש הממשלה ולשר המשפטים לעצור את ההתקפות כנגד מינויים ציבוריים.

לאחר שהפוליטיקאים בחרו להתעלם מחובתם כלפי עובדי הציבור, החליטו אנשי אומ"ץ לפנות אל ראשי מערכת אכיפת החוק. היו"ר פנחס פליצ'ה פלד ויו"ר המועצה הציבורית של התנועה, עו"ד יצחק מינא, שיגרו מכתב אל פרקליטות המדינה ומפכ"ל המשטרה, בדרישה לחקור את האירועים באותה הפגנה: "רמיסת הדיוקנאות של בכירי מערכת המשפט ושריפת תמונתה של היועצת המשפטית לממשלה מהוות עבירה פלילית לכאורה. יש לחקור בדחיפות את המעורבים ולשקול אם להעמידם לדין".

פליצ'ה פלד הבהיר כי המעשים שתועדו מהווים איום והסתה חמורה כלפי עובדי ציבור. "התנהגות מעין זו מסכנת את חייהם של המאוימים, במיוחד כשבהפגנה משתתפים שרים וחברי כנסת ממפלגות השלטון". בתנועת אומ"ץ מקווים כי הנושא יטופל הן ע"י משטרת ישראל והן ע"י פרקליטות המדינה במלוא הרצינות הראויה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *