פליצה פנחס פלד יור תנועת אומץ.

יחס מבזה לנשים במרחב הציבורי – אומ"ץ דורשת מהמשטרה לפעול בדחיפות

עוד ועוד מקרים שבהם נשים סופגות עלבונות במרחב הציבורי – אומ"ץ דורשת מהמשטרה לפעול בדחיפות למניעת התופעה

נהג אוטובוס באשדוד דרש מנערות לכסות את עצמן ושלח אותן לסוף האוטובוס ∙ ברמת גן נהג אוטובוס התעלם מאישה בת 88 "כי הוא לא מדבר עם נשים" ∙ תופעת הדרת והטרדת הנשים במרחב הציבורי מתרחבת – יו"ר אומ"ץ פליצ'ה פלד: "אירועים אלה מדמים את ישראל למדינות כמו איראן"

יחס מבזה לנשים במרחב הציבורי, ובפרט באוטובוסים, הופך בקיץ 2023 לתופעה נפוצה יותר ויותר בישראל – תנועת אומ"ץ דורשת לשים לכך קץ, ובאופן מידי: "לא ייתכן שבמדינת חוק תופלנה אזרחיות לרעה".
יו"ר התנועה, פנחס פליצ'ה פלד, קורא להעניש בחומרה כל מי שגורם לנשים תחושת השפלה ועלבון. בין השאר הוא התייחס לנהג אוטובוס באשדוד שסירב להעלות צעירה בטענה שמדובר בקו לגברים בלבד (דבר אסור על-פי חוק), לנהג אוטובוס בתל אביב שהעיר לצעירה על הלבוש שלה (מפני שהייתה עם גופייה אחרי בילוי בים), לנהג אוטובוס לכנרת שדרש מנערות לכסות את עצמן ולשבת בנפרד מנערים שבאו איתן ("זו מדינה יהודית"), ולנהג אוטובוס ברמת גן שהתעלם מנוסעת בת 88 שביקשה לדעת האם הוא מגיע ליעד שלה ("אני לא מדבר עם נשים", אמר לבעלה ההמום).
פלד ויו"ר המועצה הציבורית של אומ"ץ, עו"ד יצחק מינא, פנו אל המפכ"ל קובי שבתאי, על-מנת שיורה לשוטרים לתת עדיפות עליונה לתלונות על הדרת והטרדת נשים במרחב הציבורי. ראשי התנועה פנו גם אל היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, בכדי שתפעל אף היא בנושא זה. "זהו עניין עקרוני, ועל רשויות החוק לטפל בו לאלתר. מדובר באירועים חמורים ביותר, המדמים את ישראל למדינות כמו איראן ושלוחותיה".
הצעה נוספת היא החמרת הענישה על עבירות אלה, וכשמדובר על נהגי אוטובוס – הטלת קנסות משמעותיים גם על החברות שמעסיקות אותם. באומ"ץ מבטיחים להמשיך להגן בכל דרך אפשרית על כבודן של נשים ועל צביון מדינת ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *