ועד העדה הספרדית מחלקת מלגות לסטודנטים בטקס חגיגי

למצות את הפוטנציאל: ועד העדה היהודית ספרדית חיפה מחלק מלגות במאות אלפי שקלים
המסורת המפוארת נמשכת, וגם השנה העמותה שפועלת ברציפות מאז 1872 מסייעת לסטודנטים וסטודנטיות להשלים לימודים אקדמיים ∙ המלגות יחולקו בטקס מרשים במעמד ראש העיר יהב ב-3.6 ∙ עו"ד יוסף גילאור, יו"ר העמותה: "זוהי זכות אדירה לסייע לכל מי שנתקל במכשול לדלג מעליו. המלגות הן בסיס לעתיד טוב יותר לכולנו"

העוצמה הכלכלית, הצבאית והרוחנית של מדינת ישראל נשענת במידה רבה על השכלה גבוהה. קרוב ל-50% מהצעירים בארץ בוחרים במסלול אקדמי, על-מנת למצות את היכולות שלהם, לפתח קריירה מתגמלת ולתרום לחברה ולמדינה. לא מעט סטודנטים וסטודנטיות נתקלים לאורך הדרך במכשול לא פשוט: קושי כלכלי לממן הן את הלימודים והן את המחיה. ועד העדה היהודית ספרדית חיפה מעניק למי שזקוק לכך תמיכה כספית נדיבה, ומאפשר את השלמת התואר בתנאים נוחים.
מיליוני שקלים לאורך עשרות שנות נתינה
היקף הנתינה של ועד העדה היהודית ספרדית חיפה – עמותה שהוקמה ב-1872 ופועלת מאז ברציפות – הוא מאות אלפי שקלים בכל שנה. מאז ייסוד מפעל המלגות המפואר, סייע ועד העדה לאלפי חיפאים וחיפאיות לרכוש השכלה גבוהה. "אין עוד עמותה בארץ שמעניקה מלגות במשך תקופה כה ארוכה ובהיקף כספי כה גבוה", מציין עו"ד יוסף גילאור, יו"ר ועד העדה. "מבחינתנו זוהי זכות אדירה לסייע לכל מי שנתקל במכשול כלכלי לדלג מעליו ולהמשיך הלאה אל התואר הנכסף".
טקס מרשים שהפך גם הוא למסורת
חלוקת המלגות הפכה עם השנים לטקס מרשים שנועד להמחיש את המחויבות של ועד העדה היהודית ספרדית חיפה להשכלה גבוהה, ובאופן כללי לנתינה לקהילה. השנה הטקס ייערך ב-3.6 באולם אורנים (טשרניחובסקי 35) במעמד ראש העיר החדש-ישן יונה יהב. האירוע יכלול גם מופע ייחודי של אמנות בחול של האמנית ציבי וקסמן בליווי רביעיית כלי מיתר.
מלגה היא לא "רק" סכום כסף משמעותי עבור סטודנט או סטודנטית שנמצאים בראשית דרכם, אלא גם הבעת אמון במי שהם. מקבלי מלגות רבים הכירו על כך תודה לאנשי ועד העדה לאורך השנים. כך למשל בטקס הענקת המלגות בשנה שעברה, סיפרה פרופ' מרסל מחלוף, דיקנית הפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה בטכניון, כי המלגה שקיבלה דחפה אותה להצטיין.
"השנה חשוב במיוחד לתמוך בסטודנטים וסטודנטיות"
"המלגות הן בסיס לעתיד טוב יותר לא רק עבור הסטודנט או הסטודנטית, אלא עבור כולנו", מדגיש עו"ד גילאור. "ניסיון העבר מוכיח כי הסטודנטים שתמכנו בהם הפכו למהנדסים, רופאות, עובדים סוציאליים, משפטניות, מדענים וחוקרות שתרמו רבות למדינה. השנה חשוב במיוחד לתמוך בדור העתיד, ואני שמח שיש לנו את היכולת לעשות זאת".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *