פליצה פנחס פלד יור תנועת אומץ.

הרצוג לפליצ'ה פלד ולחבריו על המחויבות והעשייה: "חוסנה של החברה שלנו נשען על מעורבותם של אזרחיות ואזרחים כמוכם

הנשיא הרצוג נענה לפניית תנועת אומ"ץ – מביע דאגה עמוקה מהמצב ומתחייב לפעול לעצור את המשך הפילוג בעם

 

תנועת אומ"ץ הייתה הראשונה לפנות לנשיא המדינה על-מנת שישמיע קול ברור בנוגע לקרע בעם יו"ר התנועה, פנחס פליצ'ה פלד, כתב להרצוג כי "המצב החמור עלול להוביל למלחמת אחים, שאת תוצאתה מי יישורנו"הנשיא הודה לראשי אומ"ץ על האכפתיות ועל המאמץ המתמשך להגנה על הדמוקרטיה

 

הפילוג בין המחנות השונים בישראל הולך ומחריף, כשנקודת החיכוך האחרונה והמשמעותית מכל היא המאבק בין הממשלה החדשה לבין מערכת המשפט. בתנועת אומ"ץ זיהו את המשבר העמוק ואת סכנת מלחמת האזרחים כבר לפני כחודש וחצי – ועל-מנת להקדים תרופה למכה פנו אל נשיא המדינה, יצחק הרצוג.

"המדינה שרויה במתח פוליטי מאז הבחירות. השיח האלים וההתלהמות מחלחלים לכל פינה ואף לבתי הספר ולרשתות החברתיות", כתבו אז ראשי אומ"ץ, היו"ר פנחס פליצ'ה פלד ויו"ר המועצה הציבורית עו"ד יצחק מינא. "המשכו של מצב חמור זה עלול להוביל אותנו למלחמת אחים, שאת תוצאתה מי יישורנו".

במכתב תשובה לאנשי התנועה, כתב הנשיא הרצוג כי הוא שותף מלא לדאגתם, ויפעל בהתאם: "אמשיך לעשות כל שביכולתי על-מנת לעודד שיח מכבד בין כל שדרותיה של החברה הישראלית, וזאת כאחת המשימות המרכזיות אותן נטלתי על עצמי".

בעקבות הפגנת הענק נגד תוכנית הממשלה לשינוי מערכת המשפט, פרסם הנשיא הודעה ובה התחייבות נוספת – לנסות למנוע משבר חוקתי היסטורי ולעצור את המשך הפילוג בעם. "יסודותיה של הדמוקרטיה הישראלית, ובהם מערכת המשפט, הם מקודשים ועלינו לשמור עליהם מכל משמר".

כמו כן החמיא הרצוג לפליצ'ה פלד ולחבריו על המחויבות והעשייה: "חוסנה של החברה שלנו נשען על מעורבותם של אזרחיות ואזרחים כמוכם – ופועלה של תנועת אומ"ץ מהווה בהחלט דוגמה טובה לכך". בתנועה מקווים כי דברי הנשיא יזכו לאוזן קשבת בקרב כל חלקי הציבור וכן אצל מנהיגי המפלגות השונות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *