הצעת אומ"ץ לצבא: להציע סכום כסף משמעותי לכל תושב עזה תמורת מידע בדבר מיקום הישראלים שבשבי חמאס.

צה"ל מיישם את היוזמה של תנועת אומ"ץ: מציע לתושבי עזה פרס כספי עבור מידע על מיקום חטופים

לפני כשבועיים, הציעה אומ"ץ לראשי מערכת הביטחון את היוזמה היצירתית כעת פוזרו ברצועת עזה כרוזים ובהם הבטחה ל-800,000 דולר עבור מידע שיתגלה כנכון יו"ר אומ"ץ, פליצ'ה פלד: "אנחנו שמחים לראות שהרעיונות שלנו נופלים על אוזניים קשובות"

 

השחרור הנועז של 4 חטופים על-ידי כוחות ימ"מ, שב"כ וצבא הוביל את ראשי תנועת אומ"ץ להגות רעיון יצירתי שיעזור לכוחות הביטחון להגיע לחטופים נוספים: להציע סכום כסף משמעותי לכל תושב עזה תמורת מידע בדבר מיקום הישראלים שבשבי חמאס.

יו"ר התנועה, פנחס פליצ'ה פלד, ויו"ר המועצה המייעצת של אומ"ץ, עו"ד יצחק מינא, מיהרו לשלוח מכתב עם ההצעה המפורטת לשר הביטחון, לרמטכ"ל, לראש השב"כ, לראש המוסד ולראש הממשלה. היוזמה, מתברר, זכתה לקשב אצל הגורמים הרלוונטיים: בתקשורת הפלסטינאית דווח כי בעיר עזה ובעיר חאן יונס פוזרו כרוזים שבהם מתחייבת מדינת ישראל לשלם 800,000 דולר עבור מידע קונקרטי ואמין. הכרוזים כללו תמונות של החטופות והחטופים שעדיין מוחזקים ברצועה.

"אנחנו שמחים לראות שהרעיונות שלנו נופלים על אוזניים קשובות", אמר פליצ'ה פלד. "אין לנו צורך בקרדיט, המטרה שלנו היא לתרום למאמץ להשבת חטופים וחטופות". עו"ד יצחק מינא הוסיף כי "אנחנו יודעים שהפנייה שלנו הגיעה לכל הגורמים הנוגעים בדבר. מי ייתן ונזכה לראות את אחינו ואחיותינו שבים הביתה במהרה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *