פליצה פנחס פלד יור תנועת אומץ.

האם אנחנו לפני מלחמת אזרחים?

מי יעצור את מלחמת האזרחים? בהיעדר הידברות בין הקואליציה לאופוזיציה, תנועת אומ"ץ מציעה להרצוג לכנס ועידת חירום מידית

הקואליציה דחתה את מתווה הנשיא וממשיכה לקדם במלוא המרץ חוקים מהפכניים האופוזיציה מחריפה את הטון – רה"מ לשעבר אולמרט: "מלחמה לא מנהלים בנאומים, אלא בקרב פנים אל פנים" החשש מפני התפרצות אלימה ומלחמת אזרחים מחריף תנועת אומ"ץ מקדמת כינוס ועידת חירום לאומית בראשות נשיא המדינהיו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד ועו"ד יצחק מינא, להרצוג: "יש בכוחך לשנות את המצב. אנחנו נכונים לסייע בכל נושא"

 

רגע לפני אובדן שליטה, תנועת אומ"ץ קוראת לנשיא המדינה לכנס בדחיפות ועידת חירום בהשתתפות נציגי ציבור מכל חלקי האוכלוסייה. "הקרע בעם מחריף מיום ליום והשיח הופך לאלים יותר ויותר. רק אתה יכול למנוע שנאת אחים והידרדרות חמורה. יש בכוחך לשנות את המצב".

ראשי אומ"ץ, היו"ר פנחס פליצ'ה פלד ויו"ר המועצה הציבורית עו"ד יצחק מינא, פנו להרצוג גם לפני כחודש וחצי על-מנת שישמיע את קולו בנושא שמפלג את העם בישראל. פליצ'ה פלד הודה להרצוג על המחויבות ועל מתווה הפשרה החכם וההוגן שהציע – וציין כי דחיית היוזמה ע"י שני הצדדים הובילה להסלמה.

ההסלמה באה לידי ביטוי בדרכים רבות: ראש ממשלה לשעבר (אהוד אולמרט) מצהיר כי "ישראל עומדת בפני מלחמה אמיתית"; רמטכ"ל לשעבר (דן חלוץ) "לא שולל השתמטות בדיקטטורה"; ראש השב"כ רונן בר פונה לשר המשפטים יריב לוין על-מנת שירגיע את השטח; השר במשרד המשפטים דוד אמסלם מזלזל במאות האלפים שיוצאים להפגין כבר קרוב לחודשיים עם נאום "רולקסים ומרצדסים"; פעילי מחאה צרים על ביתה של חברת כנסת (טלי גוטליב) – אין ספק שמדינת ישראל נמצאת באחת התקופות המטלטלות ביותר בתולדותיה, והחשש מפני מלחמת אזרחים מוחשי עד מאוד.

בתנועת אומ"ץ מקווים כי הנשיא הרצוג ייענה גם ליוזמה החדשה ויכנס "ועידת חירום שתגיע להסכמות, תרגיע את השטח ותשיב את המדינה למסלולה הטבעי". בתנועה הבהירו כי הם עומדים לרשות הנשיא ונכונים לסייע בכל נושא שיידרש.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *