גיליון עאדא 189 של יוצאי לוב בת ים

גיליון עאדא 189 של יוצאי לוב בת ים

גיליון חדש לעיתון של מרכז מורשת יהודי לוב – כולל שתי הפתעות

הצוות הצעיר של מערכת "עאדא" מחדש ומשדרג את העיתון בין שלל התכנים המעניינים, מציע העיתון של יוצאי לוב בישראל גם קוד QR להאזנה לסיפור בערבית הכתבה המרכזית מביאה את סיפורו של חן שחר, שלקח חלק בחילוץ ניצולים אחרי רעידת האדמה הקשה בטורקיה  

 

מרכז "אור שלום" פועל מאז 1995 לשימור המורשת המפוארת של יהודי לוב. אחד הכלים המרכזיים במילוי משימה רבת חשיבות זו הוא העיתון "עאדא", שבימים אלה יוצא לאור גיליון מספר 189 שלו.

מערכת העיתון מורכבת מצעירים המחויבים למורשת אבותיהם והמעניקים ל"עאדא" ערך מוסף הכולל גם חידושים שונים. בגיליון יוני-אוגוסט 2023 החידוש הבולט הוא קוד QR שסריקתו מאפשרת האזנה לכראפה – סיפור בערבית.

הפתעה נוספת שמצפה לאלפי הקוראים היא חזרתו של "עאדא לילדים" – תוכן אשר מותאם לילדים קטנים עם חידות נושאות פרסים וסיפורים בניקוד מלא.

הכתבה המרכזית בגיליון 189 מתארת את פעילותה של משלחת החילוץ הישראלית לטורקיה אחרי רעידת האדמה הקשה בתחילת השנה. הכתבת אביטל דואן ראיינה את חן שחר, איש אחזקת מבנים בשגרה וחבר בכוח חילוץ במילואים. חן היה אחד מאנשי המשלחת לטורקיה והוא משתף את הקוראים בחוויות שעבר.

בראיון מעניין נוסף מסכם אייל דוד 5 שנות שליחות באפריקה. אייל, נצר למשפחה מלוב, כיהן כסגן שגריר ישראל במרוקו ובקניה, וכתב "עאדא" מאור שלג ערך איתו ראיון המאיר את השליחות ואת היבשת המסקרנת משלל זוויות ייחודיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *