בשורה משמחת במיוחד לתושבי נהריה: פרויקט מובל נחל גולה (סער) קרוב מאוד לנקודת הסיום

בשורה לתושבי נהריה: העבודות על מובל נחל גולה (סער) והקמת הטיילת קרובים לסיום

בשורה לתושבי נהריה: העבודות על מובל נחל גולה (סער) והקמת הטיילת יושלמו בתוך כחצי שנה
יציקת התעלה שתמנע שיטפונות בצפון העיר כבר הסתיימה ∙ עד האביב הקרוב יושלם גם הפיתוח הסביבתי, כולל פארק יפהפה ורחב ידיים ∙ ראש עיריית נהריה, רונן מרלי: "אני מודה לתושבים על הסבלנות וההבנה שאפשרו את מימוש אחד הפרויקטים הגדולים, המורכבים והמשמעותיים בתולדות העיר"

בשורה משמחת במיוחד לתושבי נהריה: פרויקט מובל נחל גולה (סער), אחד הפרויקטים החשובים ביותר בהיסטוריה של העיר, המתבצע בצפון נהריה ובשיתוף עם משרד הבינוי והשיכון קרוב מאוד לנקודת הסיום. ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, ביקש להקדים את המסירה של הפרויקט ולהגיע לסיום כולל של העבודות בתוך כחצי שנה. בישיבת עדכון שוטפת שנערכה השבוע הודיעו הגורמים האחראים על העבודות, כי לבקשת ראש העירייה ייעשה מאמץ מוגבר שהעבודות יושלמו לגמרי עד האביב במקום המועד שתוכנן מלכתחילה- סוף שנת 2023.

המובל הונח לאורך תעלה עצומה שנחפרה בעומק של 3 מטרים ושרוחבה הוא 6 מטרים. המובל כבר צלח את מערכות הגשם הראשון כשמים רבים זרמו דרכו היישר אל הים וכעת כל שנותר הוא לסיים את הפיתוח הסביבתי שכולל פארק חדשני רחב ידיים. החלק הזה בפרויקט יסתיים כאמור בחודשים הקרובים ותושבי נהריה והמבקרים הרבים, יוכלו ליהנות מטיילת באורך של למעלה מקילומטר וחצי, שבילי אופניים, שבילי הליכה, פינות משחקים מוצלות לילדים, עצים ודשא ואטרקציות נוספות.

מרלי הביע תקווה, כי בחורף הבא עלינו לטובה, השכונות הצפוניות לא יסבלו משיטפונות כתוצאה מזרימת מי נגר שמקורם בגב ההר ממזרח לעיר בזכות המובל. אמנם ייתכנו אירועי מזג אוויר קיצוניים כתוצאה ממשבר האקלים הגלובלי, אבל נהריה ערוכה באופן מיטבי כמעט לכל תרחיש. צוותי השטח של העירייה פועלים לאורך כל השנה בהתאם לתוכנית עבודה סדורה לקראת החורף וכן בעבודות יזומות ונקודתיות במהלכו.

בישיבת העדכון שבה התקבלה הבשורה החשובה ובה למעשה נענו היזמים לבקשת ראש העיר, שיבח מרלי את כל הגורמים המעורבים. "ברצוני לברך את כל העושים במלאכה על קצב העבודות. כבר עכשיו אפשר לומר שעשינו דרך ארוכה – ומאוד מאוד יעילה בשיתוף פעולה עם משרד הבינוי והשיכון, המתכננים והקבלן המבצע". בפרט ציין מרלי את מנכ"ל החברה הכלכלית, יניב קריאף, ראש מנהלת הסכם הגג, האדריכל טל חמי ואת פרויקטור מובל נחל גולה (סער), יוסי אלפסי.

מרלי הדגיש כי העשייה תימשך באותה רמת מחויבות: "הנחיתי לא להרפות. דרשתי מהיזם לעשות מאמץ להקדים את המסירה בכמה חודשים ואני שמח שזה מתכנס לכיוון הזה. כולי תקווה שבאביב הקרוב, תחילת הקיץ, יסתיים הפרויקט ויוכלו התושבים ליהנות מפארק – טיילת מהיפות בצפון, שתשלב מגוון אטרקציות ותהווה מקום משיכה לתושבים ואורחים. מטרתו הראשונית של הפרויקט היתה לתת לתושבים ביטחון ולמנוע שיטפונות בשכונות הצפוניות כל זאת במקביל לפעולות הנעשות כל העת לחידוש, שיפור ושדרוג התשתיות התת קרקעיות בצפון העיר בפרט ובכל רחבי העיר בכלל".

מנכ"ל החברה הכלכלית, יניב קריאף הצטרף להבטחה: "לקחנו על עצמנו את החובה לעמוד בלוחות הזמנים לטובת התושבים. המובל מתפקד ובחורף הוא יוכיח את יעילותו לקראת הקיץ יוכלו תושבי העיר לבלות באחד הפארקים הכי יפים בצפון".

בנוסף הודה ראש העיר לתושבי נהריה על אורך הרוח וההבנה: "הנכונות שלכם התושבים לאפשר לנו לנהל את הפרויקט הגדול בתולדות העיר סייעה לנו רבות בקידומו. יש לנו עוד דרך קצרה, ונעבור אותה יחד. בקרוב נסמן וי על מובל נחל גולה (סער) ונתקדם לעוד פרויקטים שכבר נמצאים בקנה ושישדרגו עוד יותר את העיר שלנו".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *