עו"ד יצחק מינא (עומד) עו"ד יצחק בורובסקי (יושב)

אזרחים ותיקים רבים הגיעו לדיון כדי לתמוך באומ"ץ ובמחאת "מדור לדור" ∙ יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד: "התחושה מעודדת"

אופטימיות באומ"ץ בעקבות דיון ראשון בבג"ץ בנושא העלאת קצבת אזרח ותיק
עורכי הדין יצחק מינא, יצחק בורובסקי, חנוך קינן ורונית וולף הציגו בפני שופטי העליון את הטיעונים, ובראשם הזכות הבסיסית לחיות בכבוד בכל גיל ∙ אזרחים ותיקים רבים הגיעו לדיון כדי לתמוך באומ"ץ ובמחאת "מדור לדור" ∙ יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד: "התחושה מעודדת"

לתנועת אומ"ץ רקורד עשיר של הופעות בבג"ץ ועתירות למען צדק חברתי. השבוע התקיים הדיון הראשון בעתירה שהגישו אנשי התנועה בנושא קרוב לליבם – העלאת קצבת אזרח ותיק. בעקבות הדיון הביע יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד, אופטימיות זהירה: "התחושה מעודדת. התמונה המצטיירת היא שהשופטים הבינו מהר מאוד מטיעוני עורכי הדין שלנו כי ישנו צורך דחוף לשנות את המצב".
מטעם אומ"ץ הופיעו בפני שופטי העליון ארבעה עורכי דין בעלי ניסיון רב בתחום: עו"ד יצחק מינא, עו"ד יעקב בורובסקי, עו"ד חנוך קינן ועו"ד רונית וולף. הסכום המשולם לאזרחים הוותיקים ע"י המדינה הוא כ-2,000 ₪ לחודש, בעוד ששכר המינימום כבר הגיע ל-5,880 ₪ בחודש. "האם מישהו מאמין שהסכום המגוחך שמקציבה ממשלת ישראל למי ששירתו את המדינה נאמנה, ושילמו דמי ביטוח לאומי לאורך עשרות שנים, מאפשר קיום בכבוד?" הסביר פליצ'ה פלד את המניע להגשת העתירה.
בדיון נכחו עשרות אזרחים ותיקים ובהם חברי הנהלת מחאת "מדור לדור" שחברה לאומ"ץ במאבק הנחוש. השופטים שיכריעו אם לקבל את העתירה ולחייב את הממשלה לעדכן את קצבת הזקנה הם חאלד כבוב, יעל וילנר ויצחק עמית. בתנועת אומ"ץ מקווים כי ההופעה המוצלחת בדיון הראשון תתורגם לתוצאות מוצלחות, לטובת כל האזרחים המבוגרים (וגם אלה הצעירים יותר, שמן הסתם יגיעו אף הם לגיל שבו יזדקקו לקצבה).

עו"ד חנוך קינן
עו"ד חנוך קינן

7 מחשבות על “אזרחים ותיקים רבים הגיעו לדיון כדי לתמוך באומ"ץ ובמחאת "מדור לדור" ∙ יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד: "התחושה מעודדת"”

 1. כה לחי
  המשיכו במאבק הצודק עד להכרעה.
  הצדק עימדנו והלוואי שהבינה והדעת של השופטים הניכבדים תביא סוף צודק למאבק

 2. יור העבודה רייטל לא שותפה לעסק הזה. ולא כדאי לתמוך במפלגה שאישה כזו מנהלת אותה. כאשר פנו אליה בנושא הקצבה לא הסכימה להשתתף אפילו לטובת העניין ואנשים מספרים שהיא אפילו לא עניין אותה ואמרה שכבר גונבים אתכם 30 שננ אז שחמשיכו לגנוב.!!!!!!!!

 3. יגאל גרינשטיין

  אין ספק בכלל שציבור האזרחים הוותיקים חייב לקבל מענה לאור כך שבעשרים השנה האחרונות נשחקה קצבת הזקנה/אזרח וותיק לכדי כך שכוח הקנייה בסכומי הקצבה מביישים את. המדינה ביחסם לוותיקים. בשנת 2003 המדינה שינתה את ההצמדה של הקצבה משכר הממוצע במשק להצמדה למדד, וזה קרא אך ורק לאזרחים הוותיקים המוחלשת בעיקרה ואף גורם לא תמך בכך ארגוני לא סייע לוותיקים במאבקם, זוהי בושה גדולה כשלעצמם, בשעה ששאר,המשק נשטרצמוד לשכר הממוצע במשק. דבר שהגדיל את הפער ברמת החיים וגרם נזק בלתי הפיך לאוכלוסיה זו. המאבק של אומ"ץ וקבוצת דור לדור בהובלתם של גיורא חרלופסקי, יגאל גרינשטיין, אור פלום, עו"ד נירה סטופאי שוורץ ואווה שובל, בסיועם של תנועת אומ"ץ. יגיע למאבק בלתי מתפשר בהמשך המאבק.

 4. הרבה מאוד אזרחים בגיל פנסיה ורבים מאוד מהצעירים ממתינים לפסיקת נכונה ואמיתית של השופטים. אותם אזרחים וגימלאים רחוקים משכר החכים והשרים ומקווים שצדק ייעשה, זאת אחרי שנים רבות של עבודה ותרומה למדינה במילואים ותשלומי המיסים

 5. הגיע הזמן לכל אלה שושבים ומחליטים את גורלינו ולא רק אנחנו הוותיקים שכל אזרח יבין גם אם הוא צעיר יבוא יום והוא יגיע לפנסייה ולא יהיה לו לו מה לחיות לכן כולם חייבים לתמוך בעתירה שהוגשה ושופטי בית משפט העליון יבינו שגם הילדים שלהם יגיעו לגיל שלנו והם חייבים לכפוט על הממשלה לשלם 5850 שקל לאזרח וותיק זה כסף שלנו ששילמנו במשך 67 שנים ולחייב את הממשלה לשלם לנו בתוספת ריבית מגיל 67 שנים לגברים ונשים מגיל 62 לפני החוק החדש
  חייבים לשמור על אזרחי המדינה נותנים את חייהם על שמירת המדינה והמדינה חייבת לנו
  תודה לכל מגישי העתירה ועוזרים מסביב
  ירבו כמוכם ושהממשלה תחוקק חוק כספי אזרחים בביטוח לאומי לא לגעת אני מצדיע לכם חברים אני בן 72
  ובושה מה שאנחנו מקבלים במדינה דמוקרטית

 6. עזרא בן דורי

  עזרא בן דורי
  אני בן 84 ועדיין עובד כמדריך תיירים (עבודתי הופסקה ב-.9.10 2023 ואני שואל האם כל הכסף שהפרשתי לאורך השנים לביטוח לאומי היה צריך להניב הרבה יותר מקצבת הזקנה של 2400 שקלים. האם המדינה לקחה את הכסף לצרכיה ?? אני שמח מאד שאתם פועלים בעניין כל הכבוד !!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *