אומ"ץ העלתה בפני ועדת העבודה והרווחה של הכנסת את עמדת התנועה, לפיה חובה להילחם באפליה

אומ"ץ העלתה בפני ועדת העבודה והרווחה של הכנסת את עמדת התנועה, לפיה חובה להילחם באפליה

אפליה בעבודה בחסות המלחמה? תנועת אומ"ץ נלחמת בתופעה המבישה

נציגי אומ"ץ בוועדות הכנסת העלו את עמדת התנועה בדיון בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת הרקע: זינוק של עשרות אחוזים בתלונות על אפליה בעבודה יו"ר אומ"ץ פנחס פליצ'ה פלד: "כל אפליה בקבלה למשרה מסיבות שאינן קשורות לדרישות התפקיד אינה ראויה"

 

המלחמה שפרצה בשמחת תורה משפיעה על כל אזרחי ישראל. אחת התופעות המדאיגות והמקוממות שמתגלות כעת היא אפליה בעבודה דווקא בימים קשים אלה. נציגי תנועת אומ"ץ בוועדות הכנסת – עו"ד מוטי שנאבל ומר שלמה קלדרון, מי שכיהן כיו"ר לשכת המבקרים הפנימיים בישראל – העלו בפני ועדת העבודה והרווחה של הכנסת את עמדת התנועה, לפיה חובה להילחם באפליה.

"אפליה בקבלה למשרה מסיבות שאינן קשורות לדרישות התפקיד אינה ראויה", הבהירו יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד, ויו"ר המועצה הציבורית של התנועה, עו"ד יצחק מינא. בחודש אוקטובר נרשם זינוק של 53% בפניות לנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה שעסקו בתלונה על אפליה אסורה. עובדות ועובדים רבים פוטרו בנסיבות הקשורות למלחמה כגון היעדרות עקב המצב, ואחרים התלוננו על פגיעה בתשלומים או בשעות העבודה. בין המתלוננים והמתלוננות גם בני ובנות זוג של אנשי ונשות מילואים. חלק מהפניות עסקו באפליה בקבלה לעבודה על בסיס לאום או דת, למרות שהחוק אוסר על כך במפורש.

יוזמי הדיון בוועדת העבודה והרווחה היו חברי הכנסת ינון אזולאי (ש"ס), ולדימיר בליאק (יש עתיד) ויוסף עטאונה (חד"ש-תע"ל). נציגי אומ"ץ בכנסת הודיעו כי ימשיכו לעקוב אחרי דיוני הוועדה למען הציבור ולמען צדק חברתי ומשפטי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *