פליצה פנחס פלד יור תנועת אומץ.

אומ"ץ דורשת שיפעלו בכל האמצעים על-מנת למנוע מקרים של הורדת דגלים ושריפתם

תנועת אומ"ץ דורשת יד קשה נגד קיצונים חרדים שמבזים את דגל ישראל לפני יום הזיכרון ויום העצמאות

אל ראשי התנועה הגיעו פניות רבות של אזרחים זועמים בעקבות תיעודים שבהם נראים חרדים מפלגים המתנגדים למדינה פוגעים בדגל יו"ר אומ"ץ פליצ'ה פלד: "יש לעקור תופעה חולנית זו באופן מידי" בתנועה מצפים כי הרשויות השונות יפעלו בכל האמצעים על-מנת למנוע מקרים של הורדת דגלים ושריפתם

 

לקראת יום הזיכרון ויום העצמאות נוהגות הרשויות המקומיות לקשט את הרחובות בדגלי ישראל – שמהווים קונצנזוס חשוב, ובפרט בימים שבהם ישנה מחלוקת קשה בעם. בעקבות תיעודים של חרדים מפלגים קיצוניים שמבזים את הדגלים במרחב הציבורי, פונה תנועת אומ"ץ לראש הממשלה נתניהו, לנשיא הרצוג, לשר המשפטים יריב לוין, לשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ולמפכ"ל קובי שבתאי – בקריאה לנקוט ביד קשה כנגד כל מי שפוגע בסמלי המדינה.

מקרה אחד שתועד התרחש בבית שמש, שם עצרה המשטרה חשוד בהורדת דגלים אולם בית המשפט שחרר אותו למעצר בית תוך זמן קצר. בנוסף ישנם תיעודים רבים מהשנים האחרונות, בעיקר מירושלים, שבהם נראים חרדים קנאים שורפים דגלי ישראל.

"זוהי תופעה בזויה וחולנית", כתבו ראשי אומ"ץ, היו"ר פנחס פליצ'ה פלד ויו"ר המועצה הציבורית של התנועה, עו"ד יצחק מינא, בפנייתם לקברניטי המדינה. "לא יעלה על הדעת לראות דגלי ישראל מושחתים בידי חרדים, רק בכדי לפגוע בסמלי המדינה, וכתוצאה מכך גם במדינה עצמה".

אל אנשי אומ"ץ הגיעו פניות רבות מאוד מאזרחים כואבים וזועמים, הן על ביזוי הדגל והן על תופעות נוספות הנוגעות לכלל הציבור החרדי – סרבנות הגיוס, הגדלת קצבאות האברכים והיעדר לימודי הליבה. בנוגע להשחתת הדגלים הבהיר פליצ'ה פלד כי הוא מצפה מהרשויות הרלוונטיות לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותן: "יש לעקור את התופעה, הן בחקיקה והן באכיפה – ויפה שעה אחת קודם!"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *