זכאות למשכנתא

זכאות למשכנתא הינו מושג שמטרתו לבדוק ולהגדיר שיקולים שונים הניתנים למגזרים שונים בלקיחת משכנתא, ובכך לסייע למגזרים שונים להגיע לאפשרות לרכוש נכס מגורים. מושג הזכאות למשכנתא הוטבע על ידי משרד השיכון, ועד היום הוא מסייע למחוסרי דיור, זוגות צעירים, עולים חדשים, ואף רווקים עד גיל 30 שאין ברשותם דירה.

מהי זכאות למשכנתא?

זכאות למשכנתא מאפשרת לפי קריטריונים שונים לקבל הלוואת משכנתא עם ריבית מופחתת, המשכנתא אינה מכסה את עלות הדירה בשלמותה ויש להוסיף משכנתא נוספת, אך בסך ההחזרים תגלו כי ההחזרים נמוכים יותר והזכאות למשכנתא חוסכת אלפי שקלים במהלך השנים. גובה ההלוואה שתוכלו לקבל מהמדינה משתנה בהתאם לקריטריונים השונים שקבע משרד השיכון, כך שכל קריטריון מוסיף נקודות שתצברו ולפי מספר הנקודות תקבלו הקלות במשכנתא, כגון מספר הילדים, מספר שנות הנישואים, עולה חדש, גיל הלווים ועוד.

תעודת זכאות

זכאות למשכנתא מטעם משרד השיכון מתחילים בפניה אל בנק המשכנתאות והגשה לבקשה לתעודת זכאות. הביאו עמכם את המסמכים הבאים:

  תעודת זהות
  תעודת נישואין או אישור מהרבנות על ההרשאה לנישואין
  תעודת עליה במידה וקיימת.
  אישור מקצין העיר על שירותכם בצבא
  אישור על שירות לאומי במדיה ושירתתם בשירות לאומי
  פרטי הילדים שלכם כפי שמופיעים בתעודת הזהות
  מסמך הכולל שמות אחים, תעודת זהות, תאריכי לידה וכתובות מגורים

לפני שאתם מגיעים לאחד מהגופים הנותנים זכאות למשכנתא חשוב לבדוק אילו מסמכים יש להכין ולהביא עמכם.
זכאות למשכנתא מחייבת שאין דירה ברשותכם, בבעלות או בחכירה לדורות, רשות ליחידת דיור בנחלה בישוב קהילתי או זכות לבעלות מירושה, נאמנות או מתנה או השכירות שחל עליה חוק הגנת הדייר( דירה בדמי מפתח), מלב המקרים הבאים: דירה שחוזה הרכישה נרשם עד לשנה לפני ההרשמה לתעודת זכאות ובתנאי שלא שולמה הדירה במלואה. מי שמבקש ויש ברשותו דירה שהועברה ללא תמורה עקב גירושין.
לקיחת משכנתא הינה צעד משמעותי הכולל החזרים של סכומים גדולים מדי חודש והתחייבות לשנים רבות, לכן חשוב לבחון היטב איזו משכנתא הינכם לוקחים ומהם התנאים במשכנתא. מומלץ להתייעץ או לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות פרטי שבא מטעמכם ובודק את כל ההצעות הקיימות ומתאים את המשכנתא ליכולת הכלכלית שלכם.

לפרטים נוספים

  שם מלא (חובה)

  מייל (חובה)

  טלפון

  נושא

  ההודעה שלך