תיאטרון גשר - מסעות אודיסאוס

תיאטרון גשר – מסעות אודיסאוס

משך: שעה ורבע

רכישת כרטיסים

מומלץ לגילאים 5 ומעלה

מפיק: תיאטרון גשר – רשימת הופעות

ההנחות לא תקפות לכרטיסים במחיר סופר פרייס (חוץ מהנחות בסמל )

עיר תאריך מיקום ההצגה
תל אביב-יפו תיאטרון גשר תל אביב – אולם נגה 50 כרטיסים
86 – 96 ₪
רכישת כרטיסים
תיאטרון גשר תל אביב – אולם נגה 50 כרטיסים
86 – 96 ₪
סופר פרייס

רכישת כרטיסים

משתתפים: גלעד קלטר, נעם פרנק/ ליאו קושניר, נטע שפיגלמן/מיכל ויינברג, ויטלי פוקס/ אלכסנדר סנדרוביץ', דניאל סטיופין, אורי יניב, אלדד פריבס/יובל ינאי

מאת רועי חן בהשראת הומרוס
בימוי: שיר גולדברג
מוסיקה: דניאל סולומון

אבא אודי נוסע לעשרה ימים ומשאיר לבנו טל ספר קסום. "אם תקרא בספר הזה – הזמן יעבור מהר יותר" הוא אומר לו. בספר מסופר על המלך אודיסאוס שיצא למלחמה וניצח. כעת הוא ממהר לשוב הביתה אל אשתו ובנו, אבל דרכו חזרה מתארכת והופכת לאודיסאה – מסע ארוך ורב תלאות.

אין זה סוד שהצגות ילדים טובות הן מחזה נדיר – בעולם כולו ובישראל בפרט. מה לעשות שככל שהביקוש לריגושים וסיפוקים מהירים גדל, מתקבע הנוהג להאכיל את הקטנים במזון מהיר – גם על הבמה. ההצגה "מסעות אודיסאוס", שרצה בתיאטרון גשר מאז שנת 2014 – היא משקל נגד רציני, גם אם נדיר במיוחד, למגמה הזו על במה ישראלית.

זהו מקרה נדיר שבו מתייחסים לילדים במלוא הרצינות והכבוד בתור צופי תיאטרון. "גשר" מכבד את צופיו הקטנים (ואת הוריהם) בהצגה מופתית הן מבחינת הבימוי (שיר גולדברג) והמשחק (גלעד קלטר בתור אודיסאוס או אודי האבא, נטע שפיגלמן לסירוגין עם מיכל ויינברג בתור פנלופה או שיר האמא, איל איבשין או סולו גבע בתור טלמכוס או טל הילד), הן מבחינת המחזה והדרמטורגיה (רועי חן) והן מבחינת התלבושות (פולינה אדמוב) והתפאורה (סשה ליסיאנסקי). וכך סיפור משפחתי קטן ורגיל – אבא שנוסע לעשרה ימים לצורך עבודה – מקבל ממד מיתי והופך לאגדה סוחפת שמעשירה ומסעירה את הדמיון.

"אהבת התיאטרון נרכשת וכמו בתזונה: הכל תלוי בחומרי הגלם, בטיב המילוי ובשף. "מסעות אודיסאוס" מפגישים חומרי גלם מצוינים עם שפים שמלאכתם אמנותם – והתוצאה מגרה את הדמיון ומעוררת תיאבון. אצלנו בבית החזירה ההצגה כבר באותו היום לראש רשימת הספרים שנקראים לפני השינה את המיתולוגיה היוונית לילדים. דיינו". (מרב יודילוביץ', Ynet)

"… והיו מפרשים וחבלים, ומסכת קיקלופ וציפור, והבמאית שיר גולדברג ידעה להשתמש בהם היטב כדי ליצור חוויה מורכבת, יפה, מכבדת את הקלסיקה ויודעת ספר אותה לילדים בדרך פשוטה ומתוחכמת כאחת". (מיכאל הנדלזלץ, "הארץ")

"חוויה מושלמת… אחת מהצגות הילדים הטובות ביותר שנראו בארץ" ידיעות אחרונות

"כל מה שתיאטרון לילדים צריך ויכול להיות… חוויה מורכבת, יפה, מכבדת את הקלסיקה ויודעת לספר אותה לילדים בדרך פשוטה ומתוחכמת כאחת… הצגה מקסימה על כל מרכיביה" הארץ

"חוויה מושלמת… אחת מהצגות הילדים הטובות ביותר שנראו בארץ… אם לסכם בדברי בני בן התשע: 'אבא, זו היתה ההצגה הכי טובה שראיתי מימיי!' מי צריך יותר מזה?" ידיעות אחרונות

"כל מה שתיאטרון לילדים צריך ויכול להיות… חוויה מורכבת, יפה, מכבדת את הקלסיקה ויודעת לספר אותה לילדים בדרך פשוטה ומתוחכמת כאחת… הצגה מקסימה על כל מרכיביה" הארץ.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *