פליצה פנחס פלד יור תנועת אומץ.

תנועת אומ"ץ קוראת לשר לביטחון פנים המיועד לטפל בנושא רצח הנשים  

האם בן גביר יצליח למגר את רצח הנשים? תנועת אומ"ץ קוראת לשר המיועד לטפל בנושא ביסודיות

 

איתמר בן גביר, שימלא קרוב לוודאי את תפקיד השר לביטחון לאומי, הצהיר פעמים רבות כי בכוונתו להשיב את הביטחון האישי לכל אזרחי ישראל תנועת אומ"ץ מצפה ממנו לעמוד בהתחייבות – ולהתחיל בתוכנית חומש קיימת שמשום מה עדיין לא מומשהיו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד: "הגורמים המופקדים על הגנת הנשים נרדמו במשמרתם"

 

לאחר שכבר חתם על הסכם קואליציוני עם ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו, צפוי איתמר בן גביר להיכנס בקרוב לתפקיד השר לביטחון לאומי. לשר הטרי צפויים אתגרים רבים – ואחד המרכזיים שבהם הוא מיגור האלימות הנוראה כלפי נשים.

תנועת אומ"ץ פנתה לשרי הממשלה פעמים רבות בעבר על-מנת שיתעוררו וימלאו את חובתם כלפי הנשים. בפרט דרשה אומ"ץ מהשרים הרלוונטיים לתקצב תוכנית חומש שגובשה כבר ב-2017 בעקבות המלצת ועדת מומחים למניעת אלימות במשפחה. עד עתה אושרו רק 50 מיליון ₪ מתוך העלות הכוללת שעומדת על 250 מיליון ₪ – וב-2022 לבדה נרצחו בישראל יותר מ-20 נשים, ערביות ויהודיות.

"הזעקה של הנשים במדינה כאילו ולא נשמעת", כתבו ראשי אומ"ץ – היו"ר פנחס פליצ'ה פלד ויו"ר המועצה הציבורית עו"ד יצחק מינא – לבן גביר ולאישים נוספים . "יש לשוב ולהדגיש פעם אחר פעם שנשים נוספות נפגעות ונרצחות בשל היעדר תקציב שכבר אושר אך לא הועבר. לצערנו הרב, גם במשבר הקורונה שאילץ נשים רבות להישאר בבתיהן עם הגורם האלים, רשויות המדינה לא נקטו בצעדים משמעותיים".

על-מנת לפעול ביעילות מרבית בנושא החשוב כל-כך, מציע פנחס פליצ'ה פלד להקים באופן בהול ועדה שתכלול נציגים ממערכת המשפט, מערכת האכיפה, שירותי הבריאות, החינוך והרווחה – וכך להילחם באלימות נגד נשים מהיסוד. צעד הכרחי נוסף הוא הקמת יחידה מיוחדת לטיפול במעשי רצח של נשים.

כזכור, במהלך תקופת הבחירות הבטיח בן גביר להילחם בטרור הערבי והיהודי, הן ביהודה ושומרון והן בשטחי ישראל. פליצ'ה פלד מבהיר כי רצח נשים הוא טרור לכל דבר: "המדינה הפקירה את הנשים לגורלן והן משלמות את המחיר בחייהן" – ועל כן מצפים בתנועת אומ"ץ כי בן גביר ועמיתיו לקואליציה החדשה יפעלו בנחישות ובאופן מידי על-מנת למנוע את הרצח הבא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *